Mamy przyjemność zaprezentować Państwu gazetę wydawaną z okazji corocznych obchodów Dni Wolnego Słowa pod redakcją Janka Strękowskiego. Aby ściągnąć pliki, wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy w odpowiedni tytuł i wybrać opcję "zapisz element docelowy jako..."

Bibuła 2006

W numerze Stanisław Fornal, Grzegorz Majchrzak, Szczepan Rudka i Małgorzata Zaremba piszą o fenomenie podziemnego radia. Przypomniany też został, zapisany w latach osiemdziesiątych, wywiad z redaktorem II Programu Radia S.
Podziemnemu ruchowi wydawniczemu poświęcone są teksty, których autorami są: Olga Braniecka, Anna Grażyna Kister, Adam Mielczarek, Szczepan Rudka, Jan Strękowski i Józef Śreniowski. Po części zresztą tej problematyki dotyczy i drugi tekst Józefa Śreniowskiego: KOR na prowincji, któremu towarzyszy grafika, jaką niegdyś wykonał Wojciech Hempel. W rozmowie z Zuzanną Dąbrowską o Vacacie wspominają: Wojciech Borowik, Marek Kossakowski i Krzysztof Siemieński.
Nadto Wojtek Borowik i Marek Kossakowski wspomnieli fenomen gazety z internatu w Białołęce: Koniem przez świat. Erazm Ciołek udzielił wywiadu Hugonowi Bukowskiemu. Świetny esej o sensie podziemia zamieścił Krzysztof Biernacki, częściej znany pod imieniem Joachim. Jan Prowincjusz zapisał opowiadanie o jednym ze sposobów pozyskiwania papieru - sprawa była kryminalna, ale już się przedawniła, za to dzięki niej wspomniany został ś.p. Paweł Przecławski.
Numer, jak zawsze znakomicie, jak zwykle (bo czasem bez żadnej tantiemy) za pieniądze wystarczające na opłacenie przejazdów taksówką, złamał jeden z najwybitniejszych w kraju fachowców (ostatnio chyba w Fakcie) Jacek Giżyński.

Bibuła 2005

Bibuła 2004


Dokumenty znajdują się w formacie PDF. Aby móc je obejrzeć, należy mieć zainstalowany program Adobe Acrobat Reader. Program ten można ściągnąć klikając na obrazek znajdujący się poniżej