Stowarzyszenie Wolnego Słowa wychodząc naprzeciw potrzebom uchodźców przebywających na terenie Polski przystąpiło do realizacji projektu:

“SWS pomaga uchodźcom”

Jest nam bardzo miło zawiadomić Państwa, że w już w październiku 2009r. zaczynamy szkolenia w ramach projektu. Projekt możemy realizować dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej i Władzy Wdrażającej Programy Unijne, Funduszu na Rzecz Uchodźców oraz Budżetu Państwa

Do udziału w projekcie zapraszamy uchodźców narodowości czeczeńskiej, którzy posiadają status uchodźcy lub objęci są ochroną uzupełniającą.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną następujące bloki szkoleniowe: blok kulturowy, język polski, informatyka, zasady otwierania własnej działalności gospodarczej, minimum sanitarne, zajęcia z doradca zawodowym.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniową. Rekrutacja odbywać się będzie w systemie ciągłym.

Projekt, który razem z wami realizujemy ma na celu przygotowanie do otwierania własnych firm gastronomicznych. Pozwoli to państwu usamodzielnić się. Dodatkowym atutem projektu jest to, że krajobraz gastronomiczny Warszawy będzie wzbogacony o miejsca, w których warszawiacy będą mogli spróbować wspaniałych i smacznych dań kuchni czeczeńskiej.

Godlo
SWS Logo

Program szkoleniowy dla uchodźców czeczeńskich realizowany jest przez
Stowarzyszenia Wolnego Słowa

© SWS 2009, projekt strony Jerzy Zgorzelski