4 czerwca 2005

Tegoroczne Dni Wolnego Słowa będą nieco mniej rozbudowane, niż planowaliśmy. Powodem jest mniejsza pomoc ze strony władz Warszawy, niż mieliśmy na to nadzieję. No ale nadzieje mieliśmy znaczące...

    Do zainstalowania tablicy upamiętniającej  działalność, w latach siedemdziesiątych, prowadzonego przez śp. Annę Erdman i Tadeusza Walendowskiego , Salonu Walendowskich, będącego instytucją ówczesnej opozycji demokratycznej,  brakuje nam jeszcze tylko jednego zezwolenia. Dlatego mamy podstawy, by wierzyć, że 4 czerwca o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste jej odsłonięcie na ścianie kamienicy przy ul. Rakowieckiej 1 (bezpośrednio przy Puławskiej).

Serdecznie zapraszamy.

*******

Od godz. 12.00 do godz. 16.30 w Domu Kultury Śródmieście przy ul. Smolnej 9 (wejście od Alej Jerozolimskich odbędzie się pokaz znakomitych filmów dokumentalnych poświęconych dziejom opozycji demokratycznej.

O godz. 19.30 w ogrodach Frascati (nieopodal gmachu Sejmu), na nowej scenie plenerowej Śródmiejskiego Domu Kultury w Warszawie odbędzie się KONCERT BARDÓW, a po nim doroczne SPOTKANIE PO LATACH. Zapewniamy zakąski i napoje chłodzące, piwo będzie można nabywać po niskiej cenie, zaś amatorzy mocniejszych trunków będą musieli przypomnieć sobie praktyki studniówkowe, he, he...

O godz. 17.30 w okolicach granitowej Trybuny Honorowej Peerelu przy Pl. Defilad (między Marszałkowską a PKiN) odbędzie się SZTURM TRYBUNY – happening organizowany przez Śródmiejski Dom Kultury, a tak konkretnie – przez naszych Przyjaciół (i członków SWS): Małgorzatę Bocheńską i Andrzeja Tadeusza Kijowskiego. Informacja prasowa o tym wydarzeniu znajduje się poniżej.

Nadto przewidziane jest otwarcie wystawy dzieł plastycznych powstałych przed 1989 rokiem, odnoszących się do problematyki walki z komunizmem.

Zapewne uda się wydać trzeci już zeszyt „Bibuły”, oczywiście pod redakcją Janka Strękowskiego.

Także we współpracy ze Śródmiejskim Domem Kultury, a także z warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, w terminie, o którym będziemy informować osobno, w Ogrodach Frascati odbędzie się Wieczór Poezji.