Strona główna Stowarzyszenia Wolnego Słowa

Galeria SWS

Serdecznie zapraszamy do oglądania

@

Albumy

Ostatnio dodane

Ostatnie komentarze

Najpopularniejsze

Top Lista

Ulubione

Szukaj
Strona główna > Twórczość Mirka Andrzejewskiego > Grypsy
TYTUŁ  +   -     NAZWA PLIKU  +   -     DATA  +   - 
4aKwidzyn.jpg
Ciekawy gryps harcersko - żeglarski
GrypsKwidzyn1b.jpg
cz. 2komentarzy: 1
4bKwidzyn.jpg
cz. 2
Tupot str 2 i 3.jpg
cz. 2komentarzy: 1
2aKwidzyn.jpg
cz. 3
4cKwidzyn.jpg
cz. 3
2bKwidzyn.jpg
cz. 4komentarzy: 1
Gryps2.jpg
Dalszy ciąg...
Gryps1.jpg
Gryps z Łęczycy z dnia 16.08.1985 r. pisany do żony Agnieszki.W tym czasie w tym więzieniu siedziało 9 więźniów politycznych. Byliśmy umieszczeni w dwoch sasiednich celach: 42 i 43. Skład celi nr 42: Krzysztof Gos, Grzegorz Sędek, Tadeusz Wypych (wszyscy z Warszawy). Skład celi nr 43: Andrzej Filipczak, Jerzy Kajak (obaj z Rzeszowa), Władysław Frasyniuk (Wrocław), Józef Śreniowski (Łódź), Marek Łucarz (Kraków-Nowa Huta), Mirosław Andrzejewski (Siedlce).
GrypsKwidzyn.jpg
Harcerstwo w więzieniuTym razem gryps z więzienia w Kwidzynie, gdzie byłem internowany. Są one dosyć nietypowe, ponieważ pisze w nich o sprawach harcerskich. Tuz przed internowaniem prowadziłem w szkole podstawowej nr 7 w Siedlcach drużynę zeglarską. Pomagały mi przy tym moja siostra Asia i moja późniejsza żona Agnieszka. W stanie wojennym drużyna wznowiła swoja działalność, a ja poprzez Agnieszkę i Asie utrzymywałem z nią kontakt poprzez grypsy.komentarzy: 3
Gryps2leczyca.jpg
Kolejny gryps z Łęczycy.Tematyka rysunków wskazuje, że powstał on po 31 sierpnia 1985 roku. komentarzy: 2
Tupot str 1 i 4.jpg
Magazyn pielgrzymkowy "Tupot"Pisałem go z więzienia w Łęczycy do uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Rok wcześniej (1984) uczestniczyłem w pielgrzymce i wydawałem satyryczne pisemko o tej właśnie nazwie, które było w kilku egzemplarzach kolportowane wśród uczestników pielgrzymki. Pismo przechodziło z rąk do rąk i cieszyło się sporym zainteresowaniem. Stąd wziął się pomysł wydania magazynu "Tupot" z więzienia.
plików: 12 stron: 1