Pełny tekst newsa:

 Kombatanci: emerytury nie dla ubeków
Dodano: 06-01-2006, 09:48

podajemy za PAP 06.01.2006


Kombatanci chcą, by funkcjonariusze komunistycznego aparatu terroru i represji zostali pozbawieni świadczeń emerytalnych.

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zaapelowało do klubów parlamentarnych Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Ligi Polskich Rodzin i Polskiego Stronnictwa Ludowego o jak najszybsze wystąpienie z inicjatywą legislacyjną w tej sprawie. Skandalem jest fakt - czytamy w apelu - że niepodległa Polska wciąż wypłaca wysokie świadczenia emerytalne ubeckim oprawcom.

Najbardziej znani spośród nich to mieszkająca w Wielkiej Brytanii Helena Wolińska-Brus i przebywający w Izraelu Salomon Morel. "Wszelkie próby ich ekstradycji natrafiają na zdecydowany i zupełnie dla nas niezrozumiały opór państw, które udzieliły im gościny" - podkreślono w dokumencie.

Kombatantów oburza to, że takie osoby od wielu lat otrzymują z Polski takie emerytury, o jakich nawet nie mogą marzyć ich ofiary. W apelu wskazują, że kilka tysięcy złotych trafiających co miesiąc na konto Wolińskiej, Morela i wielu innych katów polskich patriotów jest policzkiem dla pobierających kilkusetzłotowe świadczenia i żyjących na granicy nędzy byłych żołnierzy Polski Podziemnej oraz poakowskiej partyzantki antykomunistycznej.

Wyrażają przy tym nadzieję, że definitywny kres tej żenującej sytuacji położy już wkrótce ustawa sejmowa, do czego wzywają kluby PiS, PO, LPR i PSL. "Nie da się bowiem uczciwie zbudować IV RP bez rozliczenia zbrodni komunistycznych" - pokreślają kombatanci w swoim apelu.

dodał: Krzysiek Markuszewski komentarze [5]

Powered by News Asystent v1.5