Pełny tekst newsa:

 46 lat temu zdecydowano o mordzie
Dodano: 06-03-2006, 11:27

Rosyjska prokuratura odmówiła uznania mordu na oficerach polskich nawet za zbrodnię polityczną. Prawdopodobnie dlatego, że wprawdzie w marcu 1940 r. Polska pozostawała w stanie wojny z ZSSR, ale za to Kreml nie uznawał trwania państwa polskiego. Nas przecież nie było - jasno wypowiadał się w tej sprawie Mołotow!

Wielu, może więkzość Rosjan, w myśl wskazań Putina, satysfakcji ze swej ojczyzny szuka w dopuszczalności prowadzenia przez Rosję bardzo brutalnej polityki zagranicznej. W porównaniu z mordem Czeczenów ostatnie rewelacje katyńskie są błahostką.

Z Putinem przyjaźni się Berlusconi, Chirac, Schroder dosłownie je mu z ręki. Angela Merkel może się zaklinać, ale póki wspiera projekt gazociągu pod dnem Bałtyku, to należy do tego towarzystwa.

Rosja pomaga w irańskich zbrojeniach nuklearnych, bo to, poprzez destabilizację, musi powodować zwyżkę cen ropy naftowej, a w nagrodę, mimo rozpadu przemysłu, należy do grupy państw najbardziej uprzemysłowionych. Jej jedyną legitymacją są liczne ładunki termojądrowe.

Polska nie ma wpływu na to, czy Rosja zechce importować nasze produkty rolne. Na nierytmiczność dostaw ropy i gazu naraża się nasz kraj wówczas, gdy wykazuje skłonność do ustępstw - jest wtedy po co szantazować Warszawę. Oczywiście musimy szukać przyjaciół w Rosji. Winni to być rosyjscy demokraci. Nawet jesli nigdy ich czas nie nadejdzie, a nie jest to pewne, przecież zniżka cen na ropę i gaz będzie podzwonnym dla Putina, to przynajmniej nie będziemy musieli się wstydzić.

dodał: Krzysiek Markuszewski komentarze [1]

Powered by News Asystent v1.5