Pełny tekst newsa:

 Janina Jankowska do Piotra Stasińskiego, z-cy rad. nacz. Gazety Wyborczej
Dodano: 24-03-2006, 13:49


Drogi Piotrze,

Dlaczego odpowiedź zarządu Stowarzyszenia Wolnego Słowa na list przywódców "Solidarności" została umieszczona w rubryce "Czytelnicy do Gazety"? Nie pisaliśmy w charakterze czytelników i nie do redakcji. Tekst naszej odpowiedzi powinien znaleźć się w tym samym miejscu, gdzie 20.03.06 umieściliście list DO NAS tj. do SWS skierowany, a gdzie następnego dnia było prywatne "świadectwo" Ewy Milewicz.. Nie bardzo też rozumiem, dlaczego drugi raz znalazło się jako odpowiedź (?) pod naszym listem do Władysława Frasyniuka i innych w rubryce "Czytelnicy do Gazety"?
Przyznasz, że takie manipulowanie tekstem zarządu SWS nie godzi sie w gazecie, która ma trzymać najwyższe standardy dziennikarskie. Nasuwa się prosty wniosek, redakcji nie odpowiadała treść naszego listu do przywódców "Solidarności". Gdybyśmy zmieszali Jarosława Kaczyńskiego z błotem, to tak, ale nam nawet odmówiono umieszczenia w czytelnym miejscu naszego stanowiska, które w części pokrywało się z tak bardzo wyeksponowanym "świadectwem" Ewy
Milewicz..

W wersji internetowej GW przy liście przywódców "S" na Forum nie ma naszej odpowiedzi, ani odsyłacza, po prostu jakby adresaci wzięli wodę w usta. Tak mogą sądzić Ci, którzy będą brali udział w Forum, a nie szukali naszej odpowiedzi w rubryce "Czytelnicy do Gazety". Zatem są wprowadzeni w błąd.
Jeśli na tym polega "polityka programowa" czy profil pisma, to nie dziw się nie najlepszej sławie GW.

Janka Jankowska


patrz również na naszym forum: "Ludzie listy piszą... 'GW' zamieszcza" [ czytaj tutaj ].

dodał: Krzysiek Markuszewski komentarze [1]

Powered by News Asystent v1.5