Pełny tekst newsa:

 o dwóch projektach nowelizacji ustawy kombatanckiej omawianych w warszawskiej Cafe Radio
Dodano: 23-01-2007, 12:10

W dniu wczorajszym w warszawskiej Cafe Radio przy ul. Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie członków SWS z wiceprezes Instytutu Pamięci Nardowej Marią Dmochowską i z prezesem Urzędu ds. Kombatantów Januszem Krupskim. Przedmiotem spotkania były projekty Ustaw o Kombatantach i Osobach Represjonowanych. Prowadził Mirek Chojecki.

Janusz Krupski zaproponował poszerzenie osób objętych ustawą na działaczy niepodległościowych z lat 1939 - 89. Maria Dmochowska zaś zaproponowała uchwalenie osobnej ustawy.

Przybyło 65 osób (w tym kilka osób było chyba przypadkowych i nie brało udziału w obradach). Dyskusja trwała prawie trzy godziny.

Na Forum w cyklu "dwa projekty ustawy kombatanckiej" zamieszczona jest odautorska relacja Krzysztofa Markuszewskiego. Pod postem http://forum.sws.org.pl/viewtopic.php?t=1214 znajdują się dwie fotografie dokumentujące to spotkanie.

Zapraszamy do podtrzymania dyskusji na Forum, także w oparciu o zamieszczone tam w linkach zapisy obu projektów ustawy.

Nie ulega wątpliwości, że jest to jedna z najważniejszych kwestii dla naszego środowiska.

km.

ps.: Maciej Morawski powyższym panelem zainicjował cykl spotkań kontynuujących działalność Klubu Wolnej Europy, niegdyś prowadzonego przez śp. Alinę Grabowską - Perth. Środowisko b.pracowników RWE postanowiło kontynuować swą działalność w ramach SWS.

Serdecznie witamy!


dodał: Krzysiek Markuszewski komentarze [0]

Powered by News Asystent v1.5