Pełny tekst newsa:

 125 tysięcy wejść na naszą stronę
Dodano: 11-04-2007, 09:40

Przed świętami liczba wejść na naszą stronę przekroczyła sto dwadzieścia pięć tysięcy.

Wystartowaliśmy w grudniu 2003 roku. W 2004 mieliśmy 6100 odwiedzin, w 2005 24000, w ur. 57500, a w obecnym 37400. Na ubiegłoroczny wynik istotny wpływ miał fakt, że przez pięć miesięcy nie byliśmy widoczni w przeglądarkach, np. w googlach.

Absolutną większość odwiedzających nas internautów stanowią krajowcy. Ale zainteresowaliśmy internautów z 69 państw, a w kilkunastu mamy stałych czytelników.

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszymy się w woj. mazowieckim. Licznych stałych czytelników mamy w województwach: łódzkim, małopolskim, śląskim, kujawsko - pomorskim, wielkopolskim, pomorskim, dolnośląskim, podlaskim, lubelskim i zachodniopomorskim. Potem jest spora przerwa, po której stawkę otwiera woj. warmińsko - mazurskie z nieco ponad trzystoma odwiedzinami.

Nasi czytelnicy zaczynają swe odwiedziny o godzinie siódmej rano, wyraźnie aktywizują się między dziesiątą rano, a pierwszą w nocy. Wprawdzie statystyka praktycznie nie wykazuje adresów amerykańskich (nie odznaczają się jako amerykańskie), to należy sądzić, że czwarta część nocnych Marków, to właśnie Amerykanie.

Z googli weszło do nas ponad siedem tysięcy internautów. Analiza haseł, które skierowały czytelników na naszą stronę przez wyszukiwarki świadczy, że nie są to osoby przypadkowe. Nieco mniejsza liczba czytelników odwiedziła nas po lekturze innych, podobnych stron, które mają nasz adres w swych linkowniach. To oznacza, że większość czytelników świadomie wybiera nasz tytuł.

Zawsze wśród naszych gości było wielu naukowców (adres - edu). Po ostatnich wyborach znakomicie częściej odwiedzają nas czytelnicy posługujący się adresami charakterystycznymi dla administracji państwowej i dla instytucji przedstawicielskich.

Przez Forum przewinęła się ponad setka autorów. Jedna trzecia spośród nich jest względnie stale aktywna. Nadto prawie pięćdziesięciu autorów (pomijając przedruki) zamieszczało swoje teksty za moim pośrednictwem, nadsyłając je na mój prywatny adres. Na Forum absolutnym rekordzistą jest cykl postów zamieszczanych przez Wojtka Przygońskiego: Wreszcie cała prawda o Janku Kosie. Jest to od lat gromadzony przez niego i aktualizowany zbiór dowcipów. Niemniej - analiza statystyki Forum wskazuje, że czytelnicy Janka Kosa zwykli tam zaglądać w trakcie lektury innych postów, czasem po kilka razy podczas jednego wejścia.

Chęć posiadania własnego działu na Forum zgłosili torunianie. Skłaniają się ku temu łodzianie. Liczę na to, że w ślad za nimi pójdą środowiska z pozostałych oddziałów SWS.

Unikalny jest, prowadzony przez Ton Van Anh i Roberta Krzysztonia dział Forum poświęcony walce o wolność w Wietnamie.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się słownik z notami biograficznymi niezależnych działaczy kultury sprzed 1989 r. Zdaje się jednak, że wiedza o jego istnieniu nie przebiła się do powszechnej świadomości tych naszych dawnych koleżanek i kolegów, którzy nie mają jeszcze związków z SWS. To wszakże właśnie się zmienia. Na razie zawisło 6000 not. Praca nad ich dopracowywaniem i tworzeniem kolejnych tysięcy biogramów obliczona jest na lata. Słownik, który jest efektem wysiłku zbiorowego, redaguje Janek Strękowski.

Informatycznym twórcą strony i administratorem w pierwszym roku działalności był Robert Franckowski. Obecnym administratorem, dzięki któremu informatycznie jeszcze się ona nie zawaliła, jest Konrad Bieliński. Newsy na pierwszej stronie, które często redaguję, zamieszczane są w porozumieniu z sekretarzem SWS Wojtkiem Borowikiem i zwykle powstają z jego inspiracji. Ja zaś moderuję Forum.

Wszystkich Czytelników zachęcam do aktywnego współtworzenia www.sws.org.pl Najłatwiej jest to zrobić otwierając dyskusje na Forum, lub włączając się w dyskusje już toczone.

km.


dodał: Krzysiek Markuszewski komentarze [8]

Powered by News Asystent v1.5