Pełny tekst newsa:

 Zarząd SWS solidarny z Ludwiką Wujec
Dodano: 22-08-2007, 16:32

Warszawa, 22 08 2007

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Wolnego Słowa


Dowiedzieliśmy się, że na podstawie budzącego wątpliwości materiału dowodowego, postawiono naszej koleżance z czasów działalności opozycyjnej, Ludwice Wujec, ciężkie zarzuty natury korupcyjnej.

Ufamy Ludce, która tym oskarżeniom zaprzecza i nie czuje się winna.

Ludwika Wujec jest członkinią naszego stowarzyszenia oraz osobą znaną nam z jak najlepszej strony od wielu lat; zapracowała na swoje dobre imię latami pełnej poświęcenia, bezinteresownej działalności na rzecz wolnej i demokratycznej Polski.

Zarzuty godzą w Jej dobre imię, a pośrednio kładą się cieniem na całym ruchu opozycji demokratycznej, z którego się wywodzimy. Jesteśmy z Nią solidarni.

Wyrażamy przekonanie, że ostatnie wydarzenia powinny wyczulić wszystkich, w tym prokuraturę, na łatwość, z jaką pomówienia mogą zamienić się w materiał procesowy.

Wierzymy,że niezależny Sąd oczyści Ją z zarzutów. Pokładamy także nadzieję w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, która zajęła się tą sprawą i deklarujemy jej naszą pomoc.

Konrad Bieliński, Wojciech Borowik, Mirosław Chojecki, Janina Jankowska, Krzysztof Markuszewski, Stefan Melak, Jan Strękowsi, Ewa Sułkowska-Bierezin, Marcin Wolski

[czytaj więcej o tej sprawie na naszym Forum ]

dodał: SWS komentarze [2]

Powered by News Asystent v1.5