Pełny tekst newsa:

 30-04-2008 List do min. Bogdana Zdrojewskiego
Dodano: 30-04-2008, 10:33

Warszawa, 28 kwiecień 2008 rokuPan
Bogdan Zdrojewski
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Szanowny Panie Ministrze,

W związku z planowanymi zmianami w programach operacyjnych ministerstwa, chcielibyśmy podziękować za zrealizowane projekty w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Ten prowadzony w ciągu kilku ostatnich lat program przyczynił się zasadniczo do wzbogacenia wiedzy o najnowszej historii Polski, jak również posłużył do promowania wśród młodego pokolenia Polaków postaw i wartości, które przyświecały w czasie walki z systemem komunistycznym.

„Patriotyzm Jutra” pozwolił przypomnieć, często bezimiennych, bohaterów walki z nieludzkim systemem, a więc osoby godne naśladowania i uhonorowania. Dzięki tym projektom powstały wystawy, filmy i nagrania, udało się zgromadzić w wersji elektronicznej część naszej historii i kultury. Dorobek powstały w wyniku realizacji programu „Patriotyzm Jutra” jest nie do przecenienia. Jest to opinia nie tylko członków naszych organizacji, wywodzących się z kręgów podziemia „solidarnościowego”, ale również szerokiej opinii publicznej

Szkoda byłoby ten bezcenny dorobek pozostawić bez kontynuacji. Dlatego liczymy, że w ramach nowych programów operacyjnych ministerstwa znajdzie się miejsce na kontynuowanie projektów, które realizowaliśmy we współpracy z Narodowym Centrum Kultury, a które przyniosły ważne i cenne dla Polaków osiągnięcia. Jest to szczególnie istotne wobec zbliżających dwu bardzo ważnych rocznic: XX lecia upadku komunizmu w Polsce i XXX rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, trzeba bowiem wiedzieć, że „Narody, które tracą pamięć, tracą sumienie...”.

Z wyrazami szacunku

Mirosław Chojecki
Stowarzyszenie Wolnego Słowa

Przemysław Miśkiewicz
Stowarzyszenie „Pokolenie”

Wiesław Urbański
Stowarzyszenie Niezależni RP

Monika Sowińska
Niezależne Zrzeszenie Studentów Region Łódzki

dodał: SWS komentarze [0]

Powered by News Asystent v1.5