Pełny tekst newsa:

 06-08-2008 Konferencja prasowa w siedzibie SWS
Dodano: 12-08-2008, 16:45

STOP prześladowaniom Falun Gong w Chinach przed Olimpiadą w Pekinie.

Podsumowanie petycji ponad miliona podpisów z całego świata.
Dzisiaj 6 sierpnia w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa na konferencji prasowej przestawiciele Polskiego Stowarzyszenia Falun Dafa i Koalicji do Zbadania Prześladowań Falun Gong (Coalition to Investigate the Persecution of Falun Gong - CIPFG). ogłosili sukces Międzynarodowej Kampanii „Miliona Podpisów" - zebrano podpisy ponad 1.350.000 osób ze 133 krajów. W Polsce petycję podpisało około 4 tys. osób.
Konferencję prasową w udostępnionej przez siebie sali otworzył Mirosław Chojecki, zasłużony dla Polski w walce z komunizmem, jako założyciel i prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa w przedmowie przekazał ważne przesłanie - „Chciałbym przypomnieć postać Aleksandra Sołżenicyna, który zmarł kilka dni temu. Dopóki nie opublikował swojego trzy tomowego dzieła „Archipelag gułag", świat zachodni, świat demokratyczny nie chciał uwierzyć, w to że obozy pracy (...) znajdują się w ojczyźnie budującej komunizm, w ojczyźnie proletariatu".
Dziś także ciężko uwierzyć w to, że w Chinach komunistycznych funkcjonują obozy pracy, nawet w niedalekiej odległości od obiektów olimpijskich, w których około połowę zajmują właśnie osoby praktykujące tradycyjną chińską medytację Falun Gong. Wspomniał o tym podczas konferencji Marcin Hakemer-Fernandez współpracujący z Koalicją do Zbadania Prześladowań Falun Gong prezentując szokującą publikację: „Tortury na zewnątrz wioski olimpijskiej: przewodnik po
chińskich obozach pracy" przygotowaną z inicjatywy CIPFG jest dostępny w Internecie pod adresem:

http://www.humanrightstorch.org/news/guide-to-olympic-village-labor-camps

O brutalnych i nieludzkich prześladowaniach w związku ze zbliżającą się Olimpiadą przypomniał przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Falun Dafa, Huang Jianmin - „My jako stowarzyszenie Falun Gong nie mamy stanowiska wobec Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, (...) chcemy aby społeczeństwo międzynarodowe pomogło nam i wzywamy wszystkie organizacje międzynarodowe aby pomogły zatrzymać prześladowania Falun Gong przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie".
W tym samym dniu w Warszawie petycje „Miliona Podpisów" zostały złożone do biura Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Premiera Donalda Tuska, Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza oraz Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego. Tymczasem w 12 krajach świata miały miejsce podobne wydarzenia: w Hong Kongu (Chinach), Indiach, Malezji, Korei, Japonii, Australii, Francji, Indonezji, Belgii, Izraelu, Nowej Zelandii i na Tajwanie.
Kampania została zainicjowana w styczniu 2008 roku w Hong Kongu przez Koalicję do Zbadania Prześladowań Falun Gong w Chinach. Koalicja ta składa się z ponad 400 członków inteligencji, wliczając polityków, prawników, lekarzy, dziennikarzy i wielu innych. Wolontariusze i praktykujący Falun Gong w ponad 133 krajach zbierali podpisy od ludzi różnych narodowości i ras. Te proste czyny podpisania petycji i wysyłania wyraźnego znaku poparcia Falun Gong prawdopodobnie mogą być uważane za najdalej idące obywatelskie działania, w ostatniej historii, przeciwstawiające się prześladowaniom przez komunistyczny reżim w Chinach.

dodał: SWS komentarze [0]

Powered by News Asystent v1.5