Pełny tekst newsa:

 05-12-2008 Promocja książki "Wygnańcze szlaki" w lokalu SWS
Dodano: 17-11-2008, 14:55

Szanowni Państwo!
Informujemy, że 5 grudnia 2008 (piatek) o godzinie 18.00 w siedzibie SWS w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 7 odbędzie się promocja książki "Wygnańcze szlaki" opisującej losy Polonii w Niemczech.


W Niemczech żyje do 2 milionów osób z Polski, z czego około 1,5 miliona ma polskie obywatelstwo, w tym 1,2 miliona ma dwa obywatelstwa: polskie i niemieckie oraz około 300 tysięcy osób - obywatelstwo tylko polskie.
Wśród nich są: uciekinierzy, przesiedleńcy, wygnańcy. Jak i dlaczego znaleźli się owi migranci w Niemczech, w jakich okolicznościach, co wygnało ich z Polski i co przyciągnęło ich do Niemiec; co przeżyli na styku dwóch kultur, jak przetrwali czas wyobcowania, samotności, zwątpienia; czy spełniły się ich oczekiwania – to temat niniejszej książki o charakterze dokumentalnym, w której kilkunastu emigrantów relacjonuje swe często dramatyczne przeżycia w drodze do życia w wolności, w świecie demokracji w Niemczech.
Manuskrypt polskiej wersji książki pt. „Wygnańcze szlaki” został w grudniu 2006 roku wyróżniony w konkursie wydawniczym „Prawda i Pamięć”, przeprowadzonym przez Instytut Pamięci Narodowej.
Niemiecka wersja, pt. „Fluchtwege“ ukazała się w czerwcu 2007 roku w Engelsdorfer Verlag w Lipsku.

W spotkaniu weźmie udział Maciej Rybiński.

Raz jeszcze gorąco zapraszamy

dodał: SWS komentarze [0]

Powered by News Asystent v1.5