Pełny tekst newsa:

 19-06-2010 VIII Dni Wolnego Słowa
Dodano: 09-06-2010, 12:56

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność zaprosić na kolejne – VIII już – Dni Wolnego Słowa. W związku z XXX rocznicą powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” chcemy je poświęcić prasie zakładowej Solidarności w latach 1980-1989.
Dni Wolnego Słowa rozpoczną się o ok. godz. 15.00 19 czerwca br. (sobota), ul. Marszałkowska 7 w Warszawie, po zakończeniu obrad Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia.
Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby związane z prasą zakładową (redaktorów, dziennikarzy, drukarzy, kolporterów) wydawaną w latach osiemdziesiątych. Chcemy przypomnieć tych, dziś często bezimiennych, bohaterów walki z systemem komunistycznym, tych którzy o wolne słowo walczyli na najważniejszym froncie – w swoich zakładach pracy, płacąc niejednokrotnie cenę więzienia czy wyrzucenia z pracy. Do wielu z nich nie udało nam się dotrzeć, dlatego prosimy wszystkich adresatów naszego maila o poinformowanie osób związanych z prasa zakładową o tegorocznej edycji Dni Wolnego Słowa.
W trakcie naszego spotkania przewidujemy:
· otwarcie okolicznościowej wystawy
· dyskusję z udziałem historyków oraz dziennikarzy, redaktorów, drukarzy i kolporterów prasy zakładowej

Podczas spotkania zbierzemy relacje i wspomnienia osób związanych z prasą zakładową. Zostaną one wykorzystane w publikacji poświęconej tej prasie, która ukaże się we wrześniu br. Dlatego prosimy o przyniesienie z sobą materiałów dotyczących KZ (egzemplarze prasy, zdjęcia, znaczki itp.) –sfotografujemy je i wykorzystamy w albumie.

Po zakończeniu sesji – ok. 18.30 – 19.00 – zapraszamy na tradycyjne już Spotkanie po latach, podczas którego wzniesiemy toast za przyszłego Prezydenta RP.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy
Zarząd SWS

dodał: SWS komentarze [0]

Powered by News Asystent v1.5