Pełny tekst newsa:

 8 września 2010 roku – oświadczenie w sprawie deportacji członka SWS z Malezji
Dodano: 09-09-2010, 15:39

Warszawa, 8 września 2010 roku

OŚWIADCZENIE


W piątek 3 września w stolicy Malezji Kualalumpur został aresztowany obywatel Rzeczpospolitej Polskiej Tran Ngoc Thanh, przewodniczący wietnamskiego Komitetu Obrony Robotników, który poleciał tam na spotkanie z wietnamskimi działaczami demokratycznymi. Dokonujący aresztowania funkcjonariusze poinformowali go, że dzieje się to na prośbę władz Socjalistycznej Republiki Wietnamu.
We wtorek 7 września Tran Ngoc Thanh został deportowany do Polski.
Uważamy za skandaliczne postępowanie władz Malezji, wykonujących zlecenie rządzących Wietnamem komunistów i gwałcących podstawowe ludzkie prawa, wśród których jest i prawo do wolności podglądów, i wolności zrzeszenia się. Wietnamski Komitet Obrony Robotników powstał w Warszawie w 2006 roku w czasie konferencji zorganizowanej przez nasze Stowarzyszenie i jego działalność cieszy się naszym pełnym poparciem. Protestujemy przeciwko uniemożliwianiu funkcjonowania Komitetu także poza terenem rządzonym przez totalitarną władzę obecnego Wietnamu. Oczekujemy od władz Rzeczypospolitej jasnego stanowiska wobec pogwałcenia praw naszego współobywatela.
Nie uważamy za przypadkową zbieżność w czasie interwencji wietnamskich komunistów w sprawie Tran Ngoc Thanha z wizytą w Hanoi Premiera RP Donalda Tuska. W tej sytuacji działanie wietnamskiego reżimu nosi wszelkie znamiona politycznej prowokacji.

Za Zarząd SWS
Wojciech Borowik
/-/
Prezes Zarządudodał: SWS komentarze [0]

Powered by News Asystent v1.5