Dodaj stronę do "ulubionych"

XXX lat Niezależnych Mediów Elektronicznych w Polsce


Podgląd newsa:

 Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej o podjęcie kroków celem uznania SB za organizację przestępczą
Dodano: 05-12-2006, 12:40

Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu SWS oraz Zarządu Oddziału Warszawskiego SWS zwracam się o podpisywanie i upowszechnianie poniższego listu do Prezydenta RP.
List może być podpisywany zarówno przez osoby fizyczne (imię, nazwisko, miejscowość), jak organizacje, stowarzyszenia, związki, fundacje itp. (nazwa, miejscowość).
List dotyczy rozliczenia esbeków i twórców stanu wojennego, a także zadośćuczynienia moralnego i prawnego ludziom, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę wolności i niepodległości.
Podpisy proszę składać do dnia 10 grudnia br. do godz. 20.00.
12 grudnia br. list z podpisami zostanie złożony na ręce Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego. O formie i sposobie złożenia naszego listu poinformujemy w osobnej korespondencji. Podpisy prosimy składać na adres e-mailowy:
preczzkomuna-sws@wp.pl

Z poważaniem
Wojciech Borowik
Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia Wolnego Słowa


Szanowny Panie Prezydencie

Stowarzyszenie Wolnego Słowa od dawna czyni starania by peerelowska Służba Bezpieczeństwa została oficjalnie potępiona jako organizacja działająca na szkodę obywateli i łamiącą podstawowe prawa człowieka.
Uważamy za niemoralne i szkodzące naszej polskiej tradycji zaniechanie potępienia SB - jej funkcjonariuszy i beneficjentów.
Kolejna rocznica stanu wojennego - w czasie którego SB została rozbudowana do niewiarygodnych rozmiarów - skłania nas do zwrócenia się do Pana Prezydenta z prośbą o uzdrowienie tej sytuacji.
- Konieczne wydaje nam się oficjalne potępienie SB jako organizacji przestępczej.
- Pozbawienie funkcjonariuszy SB wszystkich szczebli - orderów, odznaczeń i związanych z nimi rent i przywilejów.
- Zdegradowanie wszystkich funkcjonariuszy do stopnia szeregowca i wyciągnięcie, w związku z tym, stosownych konsekwencji co do wypłaty rent i emerytur, związanych ze stopniem i funkcją w SB.
- Pociągnięcie do odpowiedzialności karnej wszystkich tych funkcjonariuszy, którzy – zgodnie z ówcześnie obowiązującym prawem – dokonywali przestępstw i które to przestępstwa nie uległy przedawnieniu.
- Za uzasadnione uznajemy pozbawienie członków WRON stopni oficerskich, orderów i odznaczeń

Szanowny Panie Prezydencie
Sanacja moralna, walka z korupcją, odbudowa polskich niepodległościowych tradycji i oparcie na nich autorytetu i prestiżu państwa wymaga, naszym zdaniem, rozliczenia smutnego okresu dziejów narodu w latach 1945 – 1989.
Jednym z elementów tego rozliczenia powinno być zadośćuczynienie, moralne i prawne, ofiarom stanu wojennego oraz działaczom opozycji antykomunistycznej i podziemia solidarnościowego.
Patriotyczna tradycja którą odnajdujemy w II RP i która przetrwała w sercach Polaków przez lata PRL, może być dobrym fundamentem budowy współczesnego państwa i społeczeństwa. Aby tak się stało musimy jednoznacznie odnieść się do wszelkiej korupcji do złodziejstwa, łapówkarstwa, zaprzaństwa do wszelkiego zła moralnego, towarzyszącego dziejom narodu.
Potępienie SB i jej mocodawców, uzdrowienie naszej narodowej tradycji, jest obowiązkiem naszego pokolenia. Pokolenia które walczyło by naszym dzieciom przekazać Polskę wolną od komunistów.


Podpisali członkowie Zarządu SWS i Zarządu Oddziału Warszawskiego SWS:

Roman Bielański, Konrad Bieliński, Wojciech Borowik, Mirosław Chojecki, Janina Jankowska, Jacek Juzwa, Krzysztof Markuszewski, Stefan Melak, Wiktor Mikusiński, Bogumił Sielewicz, Jan Strękowski, Ewa Sułkowska – Bierezin, Jacek Szymanderski, Tomasz Truskawa, Marcin Wolski


dodał: Krzysiek Markuszewski

Komentarze do newsa:

Dodano: 05-12-2006, 15:51
Host: 195.245.213.9, IP: 195.245.213.9

Organizatorzy akcji listu otwatego do władz RP o pozbawienie członków WRON i Rady Państwa PRL, którzy juntę generałów poparli, stopni oficerskich, tytułów honorowych, odznaczeń i wszelkich przywilejów wynikających z racji pełnionych funkcji, bardzo dziękują za poparcie naszej inicjatywy przez autorów Apelu do Prezydenta o uznanie SB organizacją przestępczą.
Wasz apel jest wsparciem naszego apelu. Pokazuje, że rozliczenie organizatorów stanu wojennego jest naszym moralnym obowiązkiem. Dziękujemy Wam za to jeszcze raz.
Zarówno jedna jak i druga inicjatywa pokazują, że wszelkie brutalne praktyki z czasów PRL, które naruszały prawa obywatelskie, swobody narodowe oraz godziły w niepodległość i suwrenność Polski, mimo upływu lat, muszą być w sposób ostateczny zbadane, rozliczone i osądzone.
Do wszystkich zwracamy się, by podpisali jeden i drugi apel. Nie są to inicjatywy konkurencyjne, wzajemnie się wzmacniają. Pokazują, że jest wiele osób, dla których te sprawy będą wymagały wyjaśnienia i rozliczenia. Które o tych sprawach nie potraią zapomnieć.

Do administratora strony internetowej zwracamy się z prośbą o silniejsze zróżnicowanie tytułu naszego apelu, by nie wprowadzać osób zainteresowanych w błąd (a tak się już niestety zdarza).

List otwarty do władz RP w sprawie pozbawienia przywilejów i tytułów członków WRON i Rady Państwa PRL znajduje się na stronie www.sws.org.pl jako wpis dodany: 01-12-2006, 11:32.
Tam też są adresy poczty elektronicznej, pod które można kierować poparcie ( z kraju lepiej korzystać z pocztwy wp.pl, a z zagranicy yahoo.com).

Przyszłych sygnatariuszy zapewniamy, że w razie pomyłki wszystkie błęnie zaadresowane emaile przekażemy właściwym adresatom.

Jeszcze raz dziękujemy za poparcie

Jacek Elgas
Grzegorz Sieczkowski

Organizatorzy Obywatelskiej Akcji Zbierania Podpisów pod "Listem otwartym do Prezydenta, Senatorów i Posłów oraz Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej" w sprawie pozbawienia członków WRON i Rady Państwa PRL stopni oficerskich, tytułów honorowych, odznaczeń i...

autor: STAN WOJENNY

Dodano: 06-12-2006, 01:06
Host: aur218.internetdsl.tpnet.pl, IP: 83.18.17.218

Proponuję następującą modyfikację treści apelu:
1) uznać UB i SB za organizacje przestępcze,
2) uznać Informację Wojskową za organizację przestępczą.

Dopiero taka kwalifikacja prawna tych organizacji pozwoli na wyciągnięcie adekwatnych konsekwencji wobec osób do nich należących. W szczególności wykluczone będzie czerpanie apanaży z tytułu przynależności do tych organizacji, choćby dokumenty dotyczące popełnienia czynów karalnych (przestępstw) przez danych członków tych organizacji zostały zniszczone. Oprawcy rotmistrza Pileckiego, Fieldorfa, Anody i tysięcy bezimiennych bohaterów nie mają prawa zażywać korzyści, jakimi chojnie obdażyła ich PRL z tytułu ich zbrodniczej działalności. UB, SB i IW dokonaly przestępstw wobec Polski i Polaków na skalę większą niż Gestapo. Jest więc moralnie niedopuszczalne, aby Gestapo było uznawane za organizację przestępczą, a UB, SB i IW nie. Jest też oczywiste, że chodzi tu o przestępczość zorganizowaną.

Po uznaniu tych organizacji za przestępcze należy rozpocząć formalne śledztwo w sprawie o "przynależność do organizacji przestępczych" oraz procesy karne wobec osób sprawujących w nich funkcje kierownicze i obciążonych winą z tytułu ewidentnych przestępstw.

Odrębnej analizy prawnej wymaga kwestia możliwości uznania za organizację przestępczą w świetle prawa polskiego NKWD oraz jej poprzedniczki CzeKa i następczyni KGB. Obywatele polscy bedący członkami tych organizacji nie powinni jednak pozostawać bezkarni.

Piotr Witakowski

autor: Piotr Witakowski

Dodano: 07-12-2006, 10:04
Host: pah87.warszawa.sdi.tpnet.pl, IP: 217.96.227.87

A można gdzieś się anty-podpisać?

autor: MAGIK

Dodano: 07-12-2006, 10:20
Host: kielce1.um.kielce.pl, IP: 81.26.15.67

Szanowni Państwo uważam, że jest to bardzo dobra inicjatywa. Czas najwyższy, aby sbecy odczuli zmianny i to, że trwają prace nad IV RP. Myślę, że czas najwyższy pomyśleć co się z ofiarami tego okrytnego systemu.

autor: Zygmunt

Dodano: 07-12-2006, 20:39
Host: abdd109.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.6.245.109

Jezeli pod tym apelem podpisuje sie taki komunistyczny d*****liz jak Marcin Wolski to można zapytać kim jest reszta tych strózów moralności ktorzy podpisali sie pod tym listem. Liczą na jakieś posady, fuchy czy rady nadzorcze w gestii Pisuaru ?

autor: Stefan

Dodano: 08-12-2006, 15:08
Host: drz106.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.24.211.106

w pełni popieram ,dodałbym także iż należałoby za tożsamą uznać pzpr,zaraz mailuję,żeby się podpiać

a stefanowi mozna tylko współczuć jego stanu psychicznego.
pozdrowienia

autor: jasiek

Dodano: 09-12-2006, 00:26
Host: achq196.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.10.14.196

W pełni popieram.Należy dodać że Polską rządziła PZPR agentura sowiecka,III Targowica.Apel o dekomunizację,Komitetu Więźniów Politycznych i Inter. Ziem.Łódzkiej zamieszczamy na www.honor.pl
J.S.

autor: Jerzy Scheur

Dodano: 09-12-2006, 18:37
Host: 217-145-171.0501.adsl.tele2.no, IP: 193.217.145.171

Wesele :
Księga II

Noc szkieletów

Mara

Ja jestem krwawym i bezlitosny ubekiem
Ja bez litości się znęcałem nad człowiekiem
Od czterdziestego czwartego polską krew piłem
Przez czterdzieści cztery lata masę zabiłem

Setki tysięcy patriotów więziłem
Dziesiątki tysięcy własnoręczne zabiłem
Bo dzięki wiarołomstwie sojuszników w Jałcie
Czterdzieści cztery lata Polska żyła w gwałcie

Dla moskala polski patriota jest zdrajcą
Moskiewski szpicel jest patriotą i rajcą
I jednym słowem ja przed tobą nie przesadzę
Jeśli powiem że broniłem uznaną władzę

CezaryT

autor: CezaryT

Dodano: 10-12-2006, 11:11
Host: acwg46.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.11.138.46

Oczywiście popieram ale czy przy tak widzianej rzeczywistości nie lepiej pomyśleć o czymś mocniejszym?:

Ogólne : Dyskusja
Ogólna dyskusja

Idź do tematu: Nowszy temat•Starszy tematIdź do: Fora•Tematy•Nowy temat•Szukaj•Wyloguj
Kto to reżyseruje?
Wysłane przez: Podobin (IP zapamiętane)
Data: 09 December 2006 12:58


Co to wszystko oznacza?
W kraju trwają przygotowania do kolejnych akcji ośmieszenia i podważenia wiarygodności demokratycznie wybranych władz, a jednocześnie niektórzy nasi emisariusze podsycają ten antypolski ogień za granicą. Dzieją się naprawdę interesujące i niebezpieczne gry. Czyż nie wydaje się dziwnym, że nieprzyjazne koalicji rządowej zewnętrzne i wewnętrzne przypadki łączą się w jedną całość. Może powstać wrażenie, jakby ktoś kreował ten ośmieszający Polskę spektakl i rozgrywał się niczym na scenie ten propagandowy teatr, gdzie oprócz aktorów nie widzimy reżysera. Jest on za kulisami czekając na moment do odebrania oklasków.
Oto mamy ciągnące się od roku problemy z eksportem na rosyjski rynek, dogadywanie się ponad naszymi głowami Rosji z Niemcami, zdecydowane veto prezydenta, trójkąt weimarski, decyzja o budowie wspólnej elektrowni jądrowej na Litwie, gdzie opozycja i czołowi recenzenci poczynań rządu i prezydenta milczą. Jednocześnie jak wypuszczone psy ujadają na koalicję wyciągając jej coraz to nowe pikantne dania.
Mamy zmasowany atak na LPR za karygodne wygłupy jakiegoś dziewczęcia czy też okropną sprawę posła Łyżwińskiego / jeszcze w fazie dochodzenia / za molestowanie współpracownicy.
Ilu prezesów, dyrektorów popierających opozycje trzeba by było publicznie napiętnować ???, gdyby tajemnice ich alkowy ujrzały światło dzienne?????????????????????

Ale w tym głosie troski o Polskę słychać tylko tych drobnych, dyżurnych nawołujących do rozprawienia się z rządem Kaczyńskich. Tusk- Komorowski to jest ta para najgłośniejszych. Ten ostatni to nawet podpiera się wiadomościami z dalekiej Azji.

Składają oni PiS-owi, z politycznego punktu wi...

autor: ppłk rez. Edward Makowiec

Dodano: 11-12-2006, 22:42
Host: 60-dzi-5.acn.waw.pl, IP: 62.121.96.60

Napisać że są Państwo żałośni, to mało. Nie dość że operujecie sloganami jak "budowa 4 RP" które absolutnie nic nie znaczą, to na dodatek sami się między sobą gryziecie. Proponuję ustąpić miejsca młodszym - Wy swoją szansę już mieliście...

autor: Albert

do góry | ostatnie newsy [5]


Powered by News Asystent v1.5


STOWARZYSZENIE WOLNEGO SŁOWA

tel. (022)405-66-30; (022)405-66-31; fax. (022)828-52-52
e-mail: sws@sws.org.pl
ul. Marszałkowska 7
00-626 Warszawa

Za zamieszczone teksty odpowiada Zarząd SWS.
Komentarze oraz wypowiedzi na Forum Dyskusyjnym wyrażają poglądy autorów.
Kreacja strony WWW oraz wdrożenie modułów forum i galerii: Robert Franckowski