Dodaj stronę do "ulubionych"

XXX lat Niezależnych Mediów Elektronicznych w Polsce


Podgląd newsa:

 Kombatanci: emerytury nie dla ubeków
Dodano: 06-01-2006, 09:48

podajemy za PAP 06.01.2006


Kombatanci chcą, by funkcjonariusze komunistycznego aparatu terroru i represji zostali pozbawieni świadczeń emerytalnych.

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zaapelowało do klubów parlamentarnych Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Ligi Polskich Rodzin i Polskiego Stronnictwa Ludowego o jak najszybsze wystąpienie z inicjatywą legislacyjną w tej sprawie. Skandalem jest fakt - czytamy w apelu - że niepodległa Polska wciąż wypłaca wysokie świadczenia emerytalne ubeckim oprawcom.

Najbardziej znani spośród nich to mieszkająca w Wielkiej Brytanii Helena Wolińska-Brus i przebywający w Izraelu Salomon Morel. "Wszelkie próby ich ekstradycji natrafiają na zdecydowany i zupełnie dla nas niezrozumiały opór państw, które udzieliły im gościny" - podkreślono w dokumencie.

Kombatantów oburza to, że takie osoby od wielu lat otrzymują z Polski takie emerytury, o jakich nawet nie mogą marzyć ich ofiary. W apelu wskazują, że kilka tysięcy złotych trafiających co miesiąc na konto Wolińskiej, Morela i wielu innych katów polskich patriotów jest policzkiem dla pobierających kilkusetzłotowe świadczenia i żyjących na granicy nędzy byłych żołnierzy Polski Podziemnej oraz poakowskiej partyzantki antykomunistycznej.

Wyrażają przy tym nadzieję, że definitywny kres tej żenującej sytuacji położy już wkrótce ustawa sejmowa, do czego wzywają kluby PiS, PO, LPR i PSL. "Nie da się bowiem uczciwie zbudować IV RP bez rozliczenia zbrodni komunistycznych" - pokreślają kombatanci w swoim apelu.

dodał: Krzysiek Markuszewski

Komentarze do newsa:

Dodano: 06-01-2006, 10:14
Host: chello084010067076.chello.pl, IP: 84.10.67.76

Martwi mnie, że w informacji PAP-owskiej, zapewne w ślad za oświadczeniem kombatantów, wymienieni zostali z nazwiska jedynie Morel i Wolińska. Morel jest Żydem, zaś Wolińska miała przodków żydowskich. Oboje są niewątpliwymi zbrodniarzami.
Jest oczywistym faktem, że Żydzi byli nadzwyczaj liczni w aparacie władzy peerelu przed 1968 rokiem, a w szeregach ubeckich w szczególności. Był to efekt celowej polityki Stalina. W UB i SB zresztą było także wielu przedstawicieli innych mniejszości narodowych. Należy jednak mocno podkreślić - zawsze absolutną większość zbrodniarzy peerelowskich stanowili tacy Polacy, którzy w dzieciństwie byli, zupełnie nieskutecznie, chrzczeni przez księży katolickich.
Komunizm w Polsce był narzucony przez sowieckie bagnety, ale powstał w skutek gigantycznej zdrady narodowej setek tysięcy renegatów, wśród których nie zbrakło: Humera, Gomułki, Jaruzelskiego, Kiszczaka, Krasickiego, Putramenta, Sokorskiego i morderców księdza Popiełuszki.
Wyżej wymienionych przestępców dobrałem, dość...

autor: Krzysiek Markuszewski

Dodano: 06-01-2006, 10:17
Host: chello084010067076.chello.pl, IP: 84.10.67.76

Wyżej wymienionych przestępców dobrałem, dość przypadkowo, wedle najpowszechniejszego w peerel klucza - byli, lub są Polakami z rodzin katolickich, wywodzą się, z gróbsza, z wszystkich ważniejszych warstw społecznych, no i uszeregowałem ich wedle liter alfabetu. Do tak dobranego towarzystwa zdrajców z czystym sumieniem skłonny jestem dopisać i Morela i Wolińską.

autor: Krzysiek Markuszewski

Dodano: 06-01-2006, 17:11
Host: gw2.lubicz.m4.pl, IP: 62.233.182.195

bardzo sie cieszę, ze wreszcie coś zaczyna się robic wokól prawicowych kombatantów. Znam ludzi, zasłuzonych, ktorzy po emigracji do USA ciężko pracujac oddawali ostatni, lub pożyczony grosz dla Solidarności, manifestowali,pod kosulatem, rezygnowali z czasu na pracę, by w dalszym ciągu walczyć o sprawe polska a dzis po powrocie zyja z emerytury np570zł. Boże zlituj sie!. Chyba coś im się należy, a nie wszystkim TW , którym niezle sie wiedzie.

autor: Muzia

Dodano: 10-01-2006, 19:03
Host: adam66.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.11.248.66

wreszcie się coś ruszyło jestem za i grąco popieram, to będzie walka na noże

autor: waldi

Dodano: 11-01-2006, 13:27
Host: chello084010067076.chello.pl, IP: 84.10.67.76

niedawno w telewizorze usłyszałem, że matki wychowujące dużo dzieci nie robią karier zawodowych i w konsekwencji mają niskie emerytury. W rezultacie, w następnym pokoleniu, dzieci z rodzin wielodzietnych płacą składki na wysokie emerytury robiących kariery i wysoko uposażonych matek bezdzietnych, lub mających mało dzieci. Jest to istotny argument.
W peerel ludzie odmawiający współpracy z UB i SB, poza wszystkim, byli dyskryminowani w zatrudnianiu i w pracy, nie robili karier i byli wyraźnie gorzej uposażeni, niż TW - za donoszenie, nie za pracę, awansowani i nagradzani, a w zatem wysoko uposażeni emerytalnie. Nie znam danych statystycznych w tym względzie, ale wątpliwości mam jedynie co do skali zjawiska. Do dziś łożymy na, dosłownie judaszowe pieniądze renegatów. Znam opinie, że z tym nie da się nic zrobić. Nie wiem jednak nic o poważnej dyskusji na ten temat.

autor: prowincjusz

do góry | ostatnie newsy [5]


Powered by News Asystent v1.5


STOWARZYSZENIE WOLNEGO SŁOWA

tel. (022)405-66-30; (022)405-66-31; fax. (022)828-52-52
e-mail: sws@sws.org.pl
ul. Marszałkowska 7
00-626 Warszawa

Za zamieszczone teksty odpowiada Zarząd SWS.
Komentarze oraz wypowiedzi na Forum Dyskusyjnym wyrażają poglądy autorów.
Kreacja strony WWW oraz wdrożenie modułów forum i galerii: Robert Franckowski