Dodaj stronę do "ulubionych"

XXX lat Niezależnych Mediów Elektronicznych w Polsce


Podgląd newsa:

 46 lat temu zdecydowano o mordzie
Dodano: 06-03-2006, 11:27

Rosyjska prokuratura odmówiła uznania mordu na oficerach polskich nawet za zbrodnię polityczną. Prawdopodobnie dlatego, że wprawdzie w marcu 1940 r. Polska pozostawała w stanie wojny z ZSSR, ale za to Kreml nie uznawał trwania państwa polskiego. Nas przecież nie było - jasno wypowiadał się w tej sprawie Mołotow!

Wielu, może więkzość Rosjan, w myśl wskazań Putina, satysfakcji ze swej ojczyzny szuka w dopuszczalności prowadzenia przez Rosję bardzo brutalnej polityki zagranicznej. W porównaniu z mordem Czeczenów ostatnie rewelacje katyńskie są błahostką.

Z Putinem przyjaźni się Berlusconi, Chirac, Schroder dosłownie je mu z ręki. Angela Merkel może się zaklinać, ale póki wspiera projekt gazociągu pod dnem Bałtyku, to należy do tego towarzystwa.

Rosja pomaga w irańskich zbrojeniach nuklearnych, bo to, poprzez destabilizację, musi powodować zwyżkę cen ropy naftowej, a w nagrodę, mimo rozpadu przemysłu, należy do grupy państw najbardziej uprzemysłowionych. Jej jedyną legitymacją są liczne ładunki termojądrowe.

Polska nie ma wpływu na to, czy Rosja zechce importować nasze produkty rolne. Na nierytmiczność dostaw ropy i gazu naraża się nasz kraj wówczas, gdy wykazuje skłonność do ustępstw - jest wtedy po co szantazować Warszawę. Oczywiście musimy szukać przyjaciół w Rosji. Winni to być rosyjscy demokraci. Nawet jesli nigdy ich czas nie nadejdzie, a nie jest to pewne, przecież zniżka cen na ropę i gaz będzie podzwonnym dla Putina, to przynajmniej nie będziemy musieli się wstydzić.

dodał: Krzysiek Markuszewski

Komentarze do newsa:

Dodano: 06-03-2006, 19:51
Host: chello084010067076.chello.pl, IP: 84.10.67.76

na Forum (w lewym pasku) w dziale Historia zamieszczona jest treść informacji IPN o stanie śledztwa katyńskiego, w którym ponieszczono stosunek IPN do oświadczenia rosyjskiej prokuratury

autor: km

do góry | ostatnie newsy [5]


Powered by News Asystent v1.5


STOWARZYSZENIE WOLNEGO SŁOWA

tel. (022)405-66-30; (022)405-66-31; fax. (022)828-52-52
e-mail: sws@sws.org.pl
ul. Marszałkowska 7
00-626 Warszawa

Za zamieszczone teksty odpowiada Zarząd SWS.
Komentarze oraz wypowiedzi na Forum Dyskusyjnym wyrażają poglądy autorów.
Kreacja strony WWW oraz wdrożenie modułów forum i galerii: Robert Franckowski