Dodaj stronę do "ulubionych"

XXX lat Niezależnych Mediów Elektronicznych w Polsce


Podgląd newsa:

 Oświadczenie Zarządu SWS w sprawie Polskiego Radia
Dodano: 16-04-2007, 06:09

W trakcie przeprowadzania zwolnień grupowych w Polskim Radiu jego kierownictwo poniża pracowników, narusza ich godność osobistą, wytworza atmosferę zastraszenia i zaszczucia.
Często nie są ukrywane polityczne kryteria przeprowadzanej "czystki".
Zważywszy, że dotyka to radia publicznego, od którego trzeba wymagać szczególnej dbałości o obiektywizm, pluralizm i róznorodność opinii, gdyż na jego utrzymanie składać się muszą wszyscy obywatele, oceniamy, że takie postępowanie Zarządu Polskiego Radia jest poważnym zagrożeniem wolności słowa w Polsce.

Zarząd Stowarzyszenia Wolnego Słowa

Warszawa 13 kwietnia 2007 r.


dodał: Konrad Bieliński

Komentarze do newsa:

Dodano: 17-04-2007, 08:31
Host: S01060018f86cb292.wp.shawcable.net, IP: 24.79.241.116

Straszne.
Przeźyli czystki stalinowskie, przeżyli antysemicką nagonkę przełomu lat 60/ 70, przeżyli bez mrugnięcia okiem w chlewie jaki z radia i telewizji zrobił Szczepański.
Dopiero Targalskiemu powiedzieli "No passaran!"
Lepiej późno niz wcale - jak powiedziała babcia spóźniwszy się na pociąg.

Kogo wy bronicie, zacni Stowarzyszeniowcy, kogo - i PO CO?

Kaśka

autor: Katarzyna Mąkowska

Dodano: 17-04-2007, 10:40
Host: c80-217-130-91.bredband.comhem.se, IP: 80.217.130.91

Ja też nie rozumiem o co tu mogło Zarządowi chodzić. Czyżby chodziło o cyborgów "wolnego słowa" - dziennikarzy informujących bezstronnie, niezależnie od swych własnych przekonań? Czy poprzednie kryteria były APOLITYCZNE?

autor: Tomasz Strzyżewski

Dodano: 17-04-2007, 12:01
Host: prodigy.snt.pl, IP: 62.233.167.30

Pytanie do Konrada Bielińskiego, który zamieścił oswiadczenie:
Kto z członków Zarządu SWS głosował za tą uchwałą, kto był przeciw, kto się wstrzymał?
Czy w głosowaniu brał udział Marcin Wolski szef radiowej Jedynki?
Mam nadzieję, że na forum Stowarzyszenia Wolnego Słowa otrzymam odpowiedź.
Maciej Wąż

autor: mwaz

Dodano: 17-04-2007, 21:22
Host: c80-217-130-91.bredband.comhem.se, IP: 80.217.130.91

Dlaczego Zarząd Stowarzyszenia Wolnego Słowa nie wymaga od mediów prywatnych (zdominowanych przez postkomunistyczne a nawet postpeerelowskie) „dbałości o obiektywizm, pluralizm i różnorodność opinii”. Czyżby niedbałość prywatnych mediów o wymienione pryncypia nie zagrażała wolności słowa w Polsce? Czy to nie one kształtują – przy niewielkim zasięgu oddziaływania mediów publicznych – opinię publiczną? A w ogóle, jak ma się kształtowanie opinii publicznej przez media do „wolności słowa”? Czy nie powinny one tę opinię INFORMOWAĆ – miast KSZTAŁTOWAĆ? Czy „wolność słowa” i „wolność mediów” – to nie są przypadkiem dwie odrębne wolności?

autor: Tomasz Strzyżewski

Dodano: 18-04-2007, 06:59
Host: i577B4780.versanet.de, IP: 87.123.71.128

Stowarzyszenie Wolnego Słowa tym razem przekroczyło wszelkie granice. Jak do tej pory sytuacja jest taka. Zostały postawione zarzuty Panu Targalskiemu, którym on zaprzeczył i powiadomił media o przekazaniu sprawy do sądu. W takiej sytuacji żadna szanująca się organizacja nie zajmie stanowiska, przed orzeczeniem sądowym.
Pan Targalski jest osoba znana z niezachwianej antykomunistycznej postawy, ogromnej wiedzy i uczciwości. Takie osoby jak Pan Targalski, zostali powołani do tego, żeby oczyścić bagno w PR i TV, które niestety jeszcze do dzisiaj w dużym procencie składa się z niedobitków SB, ich pociotków i koligacji rodzinnych.
Poparcie ataku na te osoby, bez dokładnego sprawdzenia ich wiarygodności i przyczyn, stawia SWS po stronie przeciwników oczyszczenia mediów z jednostek niemoralnych.
Wstyd Panowie!
Nie pozwoliłbym sobie na takie sformułowanie, gdyby nie dotychczasowa postawa zarządu SWS, który poprzez odmowę zajęcia stanowiska w sprawach oczywistych, wydał już o sobie antylustracyjną opinię.
Nie jestem członkiem SWS ale jak bym był, zrobiłbym z tym porządek, lub wystąpił z jego szeregów.
Ponieważ jednak zarząd SWS lubi wypowiadać się w imieniu antykomunistycznej opozycji, oświadczam, że SWS nie ma prawa wypowiadać się w imieniu całej komunistycznej opozycji! W moim środowisku nie ma ani jednego, który aprobuje Waszą postawę, a są w śród nich również członkowie SWS. Reasumując, według mojego subiektywnego zdania jesteście w mniejszości!

Kazimierz Michalczyk

autor: Kazimierz Michalczyk

Dodano: 18-04-2007, 18:52
Host: nat-mi2-1.aster.pl, IP: 212.76.37.190

Pana Macieja Węża informuję, że Oświadczenie zostało przyjęte przez Zarząd SWS przy jednym głosie wstrzymującym (Marcin Wolski).
Pana Kazimierza Michalczyka nie znam, więc na pewno się nigdy w jego imieniu nie wypowiadałem.
W przeciwieństwie do większości tu komentujących, którzy od wielu lat mieszkają poza Polską, my więdzę o tym co dzieje się w Polskim Radio nie czerpiemy tylko z prasy. Janina Jankowska jest w Komisji Etyki PR.
Pan Strzyżewski może nie wiedzieć (mieszkając od 30 lat w Szwecji), że nadal, jak w czasach PRL, gdy był on cenzorem, w Polsce obowiązuje abonament na publiczne radio i TV - i to zasadniczo różni te instytucje od nadawców prywatnych.

Pozdrawiam

autor: Konrad Bieliński

Dodano: 18-04-2007, 21:40
Host: c80-217-130-91.bredband.comhem.se, IP: 80.217.130.91

W Szwecji podobnie jak w Polsce istnieją media publiczne i różnią się w identyczny sposób od mediów prywatnych. Pan Bieliński może nie wiedzieć, że decyzję o zdemaskowaniu cenzury PRL podjąłem niezwłocznie po trafieniu do GUKPPiW i że pobyt mój w tym urzędzie trwał tak tylko długo jak długo czekać musiałem na wydanie mi paszportu. Trwalo to zatem 19 miesięcy (sierpień 1975- luty 1977). Cały ten czas wykorzystałem na przepisywanie Księgi Zapisów i Zaleceń oraz na kompletowanie dokumentów do wywiezienia. Nie czułem się więc cenzorem.

Wracając do meritum - Pan Bieliński nie ustosunkował się do pytania: dlaczego to w demokratycznej Polsce jedynie media publiczne winny odznaczać się „obiektywizmem, pluralizmem i różnorodnością opinii”, zaś media prywatne już niekoniecznie?

Pozdrawiam

autor: Tomasz Strzyżewski

Dodano: 18-04-2007, 23:28
Host: S01060018f86cb292.wp.shawcable.net, IP: 24.79.241.116

Konradzie, akurat nie czerpie informacji o tym, co sie dzieje w radiu li tylko i wylacznie z prasy. Tak sie sklada,ze znam tam kilka "starych bab", bardzo zreszta milych mojemu sercu, co NIE oznacza, ze stoje po ich stronie. Stoje po stronie Targalskiego, choc osobiscie mialam okazje na forum ABC mu sie narazic i od niego oberwac. Nie pozostalam dluzna i tyle.
Tego skansenu n i k t nie byl w stanie ruszyc, wiec ze Targalski w koncu zamachnal sie lopatka, nie dziwi mnie. Jest to postepowanie wymuszone oporem srodowiska, ktore - a chocby i zwolnienia podano im na tacy i wsrod platkow roz - tez staneloby na glowie, aby do nich nie doszlo.
Diagnoza Targalskiego jest i prawdziwa, i sluszna, zas nagly przyplyw wrazliwosci tego stada owiec na kilka ostrych slow - wybacz... bylam, widzialam, znam. Prosze mnie wiec nie rozsmieszac.

Kaska

autor: Katarzyna Makowska

Dodano: 19-04-2007, 12:40
Host: aamj99.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.65.99

Atak SWS na Jerzego Targalskiego jest skandalem. Ja akurat w przeciweństwie do członków Zarządu SWS, którzy głosowali za oświadczeniem sprawdzam informacje przed publikacją i podjeciem decyzji! Nie jestem i nie zamierzam być członkiem Stowarzyszenia choć kilkakrotnie dostawałam od Was zaproszenie. Coraz bardziej nie podoba mi sie wasza polityka, którą uprawiacie. Pamiętam blokowanie kilka miesięcy temu dyskutantów, waszych członków, którzy mieli inne zdanie niż ogólnie słuszny pogląd tzw. SALONU! Teraz sprzeciwy przeciwko oświadczeniom lustracyjnym. Na szczęście autorytety wasze nie są moimi. Pani Bajer z REM potępiajaca dziennikarza za ujawnienie tw. "Beibi", przeszłosci ks. Czajkowskiego a nie broniąca np. ks. Issakowicza Zalewskiego ustawiła się po stronie przeciwników lustracji, więc też będzie Targalskiego zwalczać.
Wydajecie Panowie wyrok bez dowodów i zaszczuwacie człowieka! Mam nadzieje, że nie wszyscy członkowie SWS a niektórych bardzo cenię i szanuje popierają Wasz Zarząd.

PS Skąd wiecie, że Kazik Michalczyk nie ma lepszego rozeznania w sprawach Polski niż WY. Ja czytając Wasze teksty i wystąpienia mam wrażenie, że to Wy żyjecie na Ksieżycu!

autor: Jadwiga Chmielowska

Dodano: 19-04-2007, 20:03
Host: chello084010085078.chello.pl, IP: 84.10.85.78

ze strony abcnet.com.pl:
Jadwiga Chmielowska

Mówi się w Polsce
Salon kontratakuje

2007-04-19

Histeria antylustracyjna wśród środowisk naukowych i dziennikarskich trwa już od dawna. „Gazeta Wyborcza” współczuje poniżanej godności ludzkiej ujawnianych agentów. Wierni czytelnicy ze sfer tzw. elity wzywają wręcz do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Zdają sobie jednak sprawę z tego, że ich czas przemija. Nie tylko lustracja ale i wyniki badań naukowych położą kres wielu mitom samozwańczych i kreowanych autorytetów.

W ostatnich dniach „Salon” zagiął parol na Jerzego Targalskiego – członka Zarządu Polskiego Radia. Rok temu Adam Michnik – wytoczył mu proces za stwierdzenie, że to właśnie Michnik usprawiedliwiał korupcję jeśli korzystali na niej komuniści. Michnik twierdzi, że korupcja to jedynie łapówkarstwo, a Targalski że to demoralizacja, oparcie życia społecznego na zepsutych zasadach, zamiana przywilejów nomenklatury PZPR na akty własności. Kilka dni temu sąd przekazał A. Michnikowi prawie 200 stronnicową odpowiedź procesową tzw. Wnioski dowodowe udowadniające racje J. Targalskiego.

Reakcja „Salonu” była natychmiastowa. Na łamach „Gazety Wyborczej” pojawił się artykuł zarzucający Targalskiemu chamstwo i złe traktowanie pracowników.
Nikt oczywiście nie badał dogłębnie sprawy bo i po co! Wszak „Gazeta Wyborcza” ma zawsze rację, a jeśli fakty temu przeczą, tym gorzej dla faktów. Red. Agnieszka Kublik przytacza zarzuty pani Marii Szabłowskiej. Z artykułu wynika, że rozmowa odbyła się w cztery oczy. Targalski z kolei twierdzi, że już w listopadzie 2006 roku wezwał red. Marię Szabłowską celem wyjaśnienia czy przechodzi na emeryturę w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego. E. Szabłowska odpowiedziała, że nie myśli o emeryturze i „fakt, że pracuje w PR już 33 lata jest powodem, że powinna pracować nadal”. Stwierdziła, że nigdy nie mieszała się do żadnej polityki, prowadzi audycje muzyczne i z pewności...

autor: mwaz

Dodano: 19-04-2007, 20:11
Host: chello084010085078.chello.pl, IP: 84.10.85.78

dc. tekstu powyżej:
chcę się na niej odegrać za jej męża Marka Lipińskiego [w związku z jego rolą w Polskim Radio w czasach Stanu Wojennego]. Targalski z kolei wyjaśnił, że w ogóle o żadnej polityce nie rozmawiają i w grę nie wchodzą żadne przyczyny polityczne, ale spółka musi przejść bardzo poważną reorganizację, także w zakresie kadrowym. „Nie mówiłem, że wokół widzę same stare kobiety, natomiast prawdą jest, że mówiłem, że jeśli nie zmienimy struktury wiekowej, Radio wymrze razem z naszym pokoleniem. Teraz ponosimy konsekwencje polityki niedopuszczania ludzi młodych do pracy w Radio, chyba że byli oni członkami rodzin kadry kierowniczej. Ta polityka ostatecznie się skończyła, podkreśliłem. Jednocześnie sam fakt przepracowania w Radio 33 lat, sam w sobie nie był powodem by nadal w nim pracować Powołałem się przy tym na układ i strukturę wieku pracowników w Polskim Radio, gdzie przeważają w wielu redakcjach ludzie w wieku emerytalnym i przedemerytalnym. Dodałem, że jest to nieuczciwe, żeby bezrobotni młodzi ludzie wyjeżdżali zmywać garnki do Londynu, kiedy inni mają zapewnione świadczenia emerytalne i stabilną sytuację życiową” – twierdzi Targalski. Poradził jej też, że jeśli nie chce odejść na emeryturę, to niech odejdzie z pracy za porozumieniem stron i podejmie prace w innym miejscu. Podsunął jej tez inne rozwiązanie - sąd pracy.

Według J.Targalskiego „red. Ewa Szabłowska wygłosiła orację na temat podłości jego charakteru i zapowiedziała, że mu jeszcze pokaże i będzie walczyła. Sądził, że chodzi o sąd pracy, więc stwierdził, że jest gotów podjąć wyzwanie”.

Nawiasem mówiąc nie sądzę, żeby Targalski mógł powiedzieć, że chce „czyścić Radio ze złogów gierkowsko-gomułkowskich”, jak cytuje „Wyborcza”, ponieważ wyraża się on bardzo precyzyjnie a red. Szabłowska podjęła pracę w Radiu w roku 1973, czyli prawie w połowie dekady Gierka. powiedziałbym raczej o czasach Jaruzelskiego i Gierka czyli byłyby to „złogi gierkowsko-jaruzelskie”. Nas...

autor: mwaz

Dodano: 19-04-2007, 20:13
Host: chello084010085078.chello.pl, IP: 84.10.85.78

Nasuwa się więc pytanie skąd ta wiarygodność Pani Szabłowskiej jak i redakcji „GW”? To właśnie kilka lat temu Ewa Szabłowska posłużyła się kłamstwem, by opluć i wyrzucić z funkcji kierownika Redakcji Muzycznej Programu I red. Jadwigę Skolarską, zresztą właśnie z przyczyn politycznych.

Nikt z dziennikarzy zajmujących się sprawą Szbłowskiej nie poinformował czytelników, że rzeczywiście nie tylko osiągnęła wiek emerytalny ale dodatkowo nabyła prawa emerytalne, a więc na pracodawcy ciąży obowiązek rozwiązania z nią stosunku pracy w związku przejściem na emeryturę. Artykuł miał na celu wzbudzić w czytelniku wrażenie, że oto młody człowiek nazywa starszego pracownika „starą babą”.

Stowarzyszenie Wolnego Słowa wydało oświadczenie w obronie „poniżanych dziennikarzy” w Polskim Radiu, okazuje się jednak, że nie wszyscy z władz stowarzyszenia są zgodni z jego treścią. Właśnie na stronie www.sws.org.pl trwa ostra wymiana zdań na ten temat. W Stowarzyszeniu jest oczywiście silna grupa związana ze środowiskiem „GW” więc kółko się zamyka.

Obawiam się jeszcze jednego ataku na Targalskiego. Otóż w maju 2005 roku skrytykował w swoim artykule REM czyli Radę Etyki Mediów i jej przewodniczącą Magdalenę Bajer. Chodziło o lustrację. W artykule „RADA ETYKI UBEKISTANU POTĘPIA” napisał miedzy innymi:

„9 maja 2005 roku Magdalena Bajer wysłała w imieniu Rady Etyki Mediów III RP, której przewodniczy, list do „Przeglądu Konińskiego” potępiający red. Krzysztofa Dobreckiegio za ujawnienie TW „Beibi” czyli Bożeny Brzezińskiej, prywatnie koleżanki Stefana Bratkowskiego, prywatnie kumpla kilku członków REM. Jak z tego widać REM popiera lustrację pod warunkiem, że nie będzie dotyczyła jej członków i ich znajomych. Ciekawi nas czy p. Bajer i jej koledzy od potępiania osób nie współpracujących z SB, posiadają status osób pokrzywdzonych, czy też brzydzą się nim jak red. Wołek, oddelegowany do wypowiadania się w imieniu prawicy antylust...

autor: mwaz

Dodano: 19-04-2007, 20:15
Host: chello084010085078.chello.pl, IP: 84.10.85.78

Przypominam, że P. Bajer odmówiła wtedy zapoznania się z aktami dotyczącymi TW „Beibi” i zaświadczeniem IPN ujawniającym jej działalność. W związku z tym wydała opinię w imieniu instytucji powołanej na straży etyki mediów przeciwko dziennikarzowi piszącemu prawdę.
Można wiec przypuścić, że i tym razem REM potępi oczywiście J. Targalskiego.

Walka trwa i trwać będzie dopóty, dopóki powszechna lustracja przez ujawnienie całej agentury nie położy jej kresu. Targalski jest szczególnie przez antylustratorów znienawidzony i stąd moim zdaniem ten bezpardonowy atak.

autor: mwaz

Dodano: 19-04-2007, 23:37
Host: aamj99.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.65.99

www.tvn24.pl
Targalski zażąda 150 tys. zł od "GW"


WICEPREZES POLSKIEGO RADIA MIAŁ, WEDŁUG DZIENNIKA, ZNIEWAŻYĆ DZIENNIKARKĘ

Przeprosin i 150 tys. zł tytułem zadośćuczynienia żąda od wydawcy „Gazety Wyborczej” wiceprezes Polskiego Radia Jerzy Targalski, dowiedział się wortal tvn24.pl. Ma to być kara za sugestie na jego temat przedstawiane w cyklu artykułów publikowanych w trakcie ostatniego tygodnia na łamach tego dziennika. Pozew ma trafić do sądu w poniedziałek.
- To jeden z największych skandali dziennikarskich o których słyszałem - mówi Jerzy Targalski – Gazeta Wyborcza zarzuciła mi poniżanie kobiety, która adoptowała dwójkę dzieci, miałem powiedzieć, iż „jeśli wzięła sobie dzieci po pijakach to jej problem”. - To absolutne kłamstwo, co więcej – wiem że dziennikarka "Gazety Wyborczej" dzwoniła do tej pani jeszcze dzień przed publikacją i pytała się czy prawdą jest, iż wniosła na mnie skargę! Nawet odpowiedź negatywna nic nie zmieniła. Od tygodnia Gazeta Wyborcza i pani Agnieszka Kublik powtarzają pod moim adresem najgorsze kłamstwa.

- Tak – mam na to dowody – powtarza wiceprezes Polskiego Radia. - Dostaję codziennie dziesiątki maili z obelgami i wyzwiskami od najgorszych, a nawet pogróżkami – mówi Targalski. - Jeszcze się nie boję, ale nie wiem co będzie jutro. Dziennikarze GW nie tylko jasno opowiedzieli się po jednej stronie i opublikowali kłamstwa pod moim adresem – ale po prostu żądają mojej głowy.

- Od tygodnia "Gazeta Wyborcza" prawie codziennie zdaje się głośno krzyczeć – "zwolnijcie Targalskiego". To próba prasowego linczu, czy ci ludzie wiedzą co to etyka dziennikarska? Bo o moralności nie będę nawet wspominał – konkluduje Targalski. - Atmosfera jest dla mnie bardzo trudna, ale nie dam satysfakcji moim oszczercom. Będę walczył z kłamstwem, choć cała sprawa bardzo nadszarpnęła moje zdrowie. Wierzę, że winni tej sprawy zostaną ukarani.

Oprócz pozwu cywilnego Targalski nie wyklucza możliwości złożenia...

autor: Tomek

Dodano: 19-04-2007, 23:41
Host: aamj99.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.65.99

zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 212 Kodeksu Karnego. Według tego artykułu osobie zniesławiającej za pośrednictwem środków masowego przekazu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Piotr Apel

Teraz czas na Zarząd SWS. Panowie jesteście chyba bogaci - w końcu kumple Michnika nie należą do najbiedniejszych!!!!

autor: Tomek

Dodano: 20-04-2007, 07:07
Host: dsl-58-6-18-198.wa.westnet.com.au, IP: 58.6.18.198

Mszcza sie na nas posuwajace sie w slimaczym tempie sparwy lustracji, dekomunizacji i deubekizacji kraju. Za te zaniedbania i wsztrzymywanie procesu rozliczenia sie z komunistyczna przeszloscia placi cale spolecznenstwo i caly narod. Na najwieksze jednak reperkusje narazone sa jednostki. Ci wszyscy odwazni i bezkompromisowi tacy jak Jurek Tragalski. Dzisiaj Jurek jutro inni. Wyborcza stojaca poza prawem i ponad spoleczenstwem, zainfekowana michnikowszczyzna urzadza wszystkim niewygodnym " medialny Aushwitz ".

Cala sprawa rozdmuchana jak balon swinstw czerwonej propagandy matuszki PRL w mysl zasady sam gnije jako guru ze mna beda gnic inni.

autor: Elzbieta Szczepanska

Dodano: 20-04-2007, 09:51
Host: prodigy.snt.pl, IP: 62.233.167.30

Mam prośbę/postulat do wszystkich członków Zarządu SWS, którzy brali udział w głosowaniu nad oświadczeniem:
Proszę o wyjaśnienie: na jakiej podstawie podjęli decyzję przy głosowaniu? Chcę przypomnieć, że podejmując uchwałę w tej sprawie działali na podstawie mandatu udzielonego im przez członków SWS.
Maciej Wąż

autor: mwaz

Dodano: 20-04-2007, 10:16
Host: c80-217-130-91.bredband.comhem.se, IP: 80.217.130.91

Przyłączam się do postulatu Pana Macieja Wężaautor: Tomasz Strzyżewski

Dodano: 20-04-2007, 10:44
Host: aajz241.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.3.241

Jestem w posiadaniu dowodu - oswiadczenia, osoby, która jest wymieniona w artykule Gazety Wyborczej. Stwierdza, że rzeczywiście dzwoniono do niej z "GW" ale nie ma do Targalskiego żadnych zastrzeżeń i w żaden sposób jej nie obraził. Skan będzie wieczorem dostępny na www.swkatowice.mojeforum.net

autor: Jadwiga Chmielowska

Dodano: 21-04-2007, 07:18
Host: S01060018f86cb292.wp.shawcable.net, IP: 24.79.241.116

Sprostowanie do publikacji w "Gazecie Wyborczej" nr 92 z 19 kwietnia 2007 20.4.2007

Pan
Adam Michnik
Redaktor Naczelny
Gazety Wyborczej


Szanowny Panie Redaktorze,

W związku z podaniem przez ?Gazetę Wyborczą? nr 92 z 19 kwietnia 2007 r. nieprawdziwych informacji na temat Polskiego Radia SA w publikacji na stronie 1 ? ?W skrócie? i stronie 12 ? ?Lecą głowy w Polskim Radiu?, zgodnie z art. 31 i 32 ustawy Prawo Prasowe (Dz.U. 1984 nr 5 poz. 24 z późn. zm.) uprzejmie proszę o zamieszczenie sprostowania w kierowanym przez Pana dzienniku:

Nieprawdziwa jest informacja, że ?Marcin Wolski, szef radiowej Jedynki już wyleciał?
- Marcin Wolski kieruje Programem 1 do 30 kwietnia br., a po tym terminie nadal
będzie z Polskim Radiem współpracował.

Nieprawdziwa jest informacja: ?Jerzy Targalski, wiceprezes PR, który w ramach czystek personalnych zwolnił m.in. Ewę Szumańską (autorkę ?Z pamiętnika młodej lekarki?)?.
- Ewa Szumańska nie jest etatowym pracownikiem Polskiego Radia SA, więc nie
mogła być zwolniona.

Nieprawdziwa jest informacja: ?Sobala zwalniał w nim (Radiu Bis ? uzup. T.F-B) prezenterów za antyrządowe poglądy. Max Cegielski i Rafał Kołaciński zostali wyrzuceni??
- Nie zostali wyrzuceni, bo nie byli zatrudnieni w Polskim Radiu Bis.

Nieprawdziwa jest informacja: ?Sobala wyrzucił też popularnych hiphopowych didżejów ? Novikę, Lexusa, Spoksa i Duże P?.
- Nowikę i Lexusa dyr. Jacek Sobala nie wyrzucił. Prowadzą w Radiu Bis, w każdą
niedzielę 4- godzinną audycję ?Strefa miejska? oraz w tygodniu maja dodatkowo
godzinną audycję.

Nieprawdziwa jest informacja: ?Nieoficjalnie wiadomo, że tego samego zdania (za odwołaniem członka Zarządu PR SA Jerzego Targalskiego ? uzup. T F-B) jest większość w radzie nadzorczej?.
- Wniosek prezesa Zarządu PR SA Krzysztofa Czabańskiego skierowany do Rady
Nadzorczej o powołanie komisji do zbadania zarzutów i do czasu ich wyjaśnienia
zawieszenie w pełnieniu obowiązków Jerzego Targalskiego będzie rozpatrywany
21 kwietnia. Sugestia, iż...

autor: Katarzyna Mąkowska

Dodano: 21-04-2007, 07:57
Host: S01060018f86cb292.wp.shawcable.net, IP: 24.79.241.116

cd tutaj:
www.prsa.com.pl/news.asp?id=632

autor: Katarzyna Mąkowska

Dodano: 21-04-2007, 09:05
Host: c80-217-130-91.bredband.comhem.se, IP: 80.217.130.91

Czy odpowie coś na to - bez złośliwości i przezwisk tym razem - Pan Bieliński?

autor: Tomasz Strzyżewski

Dodano: 21-04-2007, 10:24
Host: c80-217-130-91.bredband.comhem.se, IP: 80.217.130.91

Nie wydaje mi się prawdopodobne, aby Adam Michnik zdecydował się zamieścić sprostowanie kłamliwych informacji na temat Polskiego Radia, opublikowanych w "Gazecie Wyborczej". Sam przed wieloma laty padłem ofiarą jego stosunku do idei "wolnego słowa" i do etyki dziennikarskiej. Na potwierdzenie link:
forum.sws.org.pl/viewtopic.php?t= 462

autor: Tomasz Strzyżewski

Dodano: 21-04-2007, 10:30
Host: c80-217-130-91.bredband.comhem.se, IP: 80.217.130.91

link w powyższym poście nie wyświetlił się w całości - podaję jeszcze raz
forum.sws.org.pl/viewtopic.php?t=46 2

autor: Tomasz Strzyżewski

Dodano: 21-04-2007, 10:34
Host: c80-217-130-91.bredband.comhem.se, IP: 80.217.130.91

jeszcze jeden ostatni raz

autor: Tomasz Strzyżewski

Dodano: 21-04-2007, 10:38
Host: c80-217-130-91.bredband.comhem.se, IP: 80.217.130.91

zapomniałem wpisać. Teraz powinno być dobrze:

forum.sws.org.pl/viewtopic .php?t=462


autor: Tomasz Strzyżewski

Dodano: 25-04-2007, 09:25
Host: prodigy.snt.pl, IP: 62.233.167.30

Kto i na jakiej podstawie wyrzucił komentarz Macieja Gawlikowskiego.

autor: mwaz

Dodano: 25-04-2007, 15:07
Host: prodigy.snt.pl, IP: 62.233.167.30

Pwtórnie proszę o wyjaśnienie:
Kto i na jakiej podstawie wyrzucił wczorajszy komentarz Macieja Gawlikowskiego?
Poza tym ponownie proszę członków Zarządu o wyjaśnienie na jakiej podstawie podejmowali uchwałę w sprawie Targalskiego. Niech przynajmniej wyjaśnią to Ci, którzy moderują i admnistrują to forum. Albo niech przynajmniej odpowiedzą, że mają moją prośbę gdzieś i nie będą odpowiadać. Trochę odwagi Panowie!

autor: mwaz

Dodano: 25-04-2007, 15:16
Host: host-ip235-122.crowley.pl, IP: 85.128.122.235

Cenzura w SWS. Wyrzucic należy komentarze wszystkich którzy nie pasują jaśnie oświeconemu Zarządowi. Ciekawe co pisał Gawlikowski. Niestety nie byłem wczoraj o właściwej porze na stronie. Nie był ten komentarz długo bo go nie widziałem.

autor: Tomek

Dodano: 25-04-2007, 16:44
Host: nat-31.ghnet.pl, IP: 83.175.191.31

Czy kogoś jeszcze dziwi postępowanie części władz SWS? Dziwią Was Państwo cenzorskie zapędy i bolszewicka mentalność swoistych miłośników wolnego słowa (oczywiście o ile słowo to jest zgodne z linią Gazety Wyborczej)?
Gawlikowski we wpisie powyżej nazwał oświadczenie SWS haniebnym. To spowodowało reakcję. Wpis usunęli, może go już nawet za to zamknęli? :-)))

autor: stefan_d

Dodano: 25-04-2007, 16:54
Host: host-ip235-122.crowley.pl, IP: 85.128.122.235

To co robią członkowie SWS z Warszawy!!! Zwołajcie zebranie i rozliczcie Zarząd. Przecież on się wypowiada w Waszym imieniu!!!!
Wyrzucajac wpisy i blokując kilka miesięcy temu dyskusję pokazał i nadal dowodzi, że jest to Stowarzyszenie Kłamliwego Słowa i jedynie słusznych podlądów

autor: Tomek

Dodano: 25-04-2007, 22:08
Host: NAT-6.autocom.pl, IP: 213.134.160.230

Jakiś czas temu usunięto mnie z forum SWS za to, że dopominałem się o pamięć o bohaterach walki o niepodległą Polskę, którzy w 1979 roku powołali KPN, o ludziach często już nieżyjących, nie mogących się samemu obronić przed oszczercami z SWS takimi jak p. Lachowicz, wyzywającymi ich bezkarnie na forum od esbeków. Bezkarnie, gdyż admini nawet nie usunęli podłych postów Lachowicza.
Dziś za to wywalono z tej stronki mój dwuzdaniowy wpis, w którym nazwałem haniebnym oświadczenie SWS atakujące P. Targalskiego.
To się nazywa "wolne słowo" :-)
Ministerstwo Wolnego Słowa - zupełnie jak z Orwella!

autor: Maciej Gawlikowski

Dodano: 25-04-2007, 22:45
Host: blm235.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.28.206.235

Mam nadzieję, że to tylko sprowokowana przez Gaz.Wyb. egzaltowana naiwność....

autor: Piotr Opozda

Dodano: 25-04-2007, 22:51
Host: chello084010085078.chello.pl, IP: 84.10.85.78

Symptomatyczne jest milczenie p.p. Bielińskiego i Markuszewskiego po tylu komentarzach. Może przestali korzystać z forum SWS.
Maciej Wąż

autor: mwaz

Dodano: 25-04-2007, 22:57
Host: c80-217-130-91.bredband.comhem.se, IP: 80.217.130.91

Zakrawa doprawdy na chichot historii, że po 30. latach od zdemaskowania peerelowskiej Cenzury - zdarzenia, którego wagę i znaczenie tak mocno podkreślali przywódcy KSS "KOR" w swym oświadczeniu z dnia 18 listopada 1977 roku - Zarząd dzisiejszego Stowarzyszenia Wolnego Słowa traktuje istotę zjawiska cenzury z taką niefrasobliwością a zarazem sam stosuje praktyki cenzorskie, które przecież są fundamentalnym zagrożeniem dla tejże Wolności Słowa.

autor: Tomasz Strzyżewski

Dodano: 26-04-2007, 10:51
Host: aaks187.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.22.187

Szanowni Państwo,

wczoraj tj.25 kwietnia po raz pierwszy w swojej historii zablokowany został serwer strony www.abcnet.com.pl

Na tym serwerze były zbierane podpisy pod Apelem w obronie Jerzego Targalskiego!

Podpisy pod apelem można składać na adres:

apel_targalski@tlen.pl

administratorzy strony "swkatowice.mojeforum.net" bedą obsługiwać tę skrzynkę e-mailową

Mamy nadzieję, mimo wszystko, że ta awaria jest przypadkowa.

autor: Jadwiga Chmielowska

Dodano: 28-04-2007, 01:01
Host: 80.50.254.165, IP: 80.50.254.165

"Wolne słowo"? Wolne żarty!
Postępowanie SWS nie pozostawia już złudzeń.
Wolne słowo... Cóż za obłuda!

autor: tolek

Dodano: 28-04-2007, 10:12
Host: aakk210.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.14.210

POROZUMIENIE ORGANIZACJI KOMBATANCKICH i NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH (POKiN)
w KRAKOWIE:

Światowy Związek Żołnierzy AK /ŚZŻAK/

Związek Żołnierzy AK

Ogólnopolski Okręg Żołnierzy AK Obsz. Lwowskiego

Kadeci II RP Żołnierze Armii Krajowej

Stowarzyszenie „Szare Szeregi” Armii Krajowej

Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość” (WiN)

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych /NSZ/

Związek Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956 „Jaworzniacy”

Polski Związek Więźniów Komunizmu

Małopolski Niezależny Związek Represjonowanych Żołnierzy Górników

Instytut Katyński w Polsce

Towarzystwo im. Józefa Piłsudskiego

Komitet Opieki nad Kopcem J. Piłsudskiego

Związek Piłsudczyków

Komitet Opieki nad Miejscami Zbrodni Komunizmu

Związek Legionistów Polskich i Ich Rodzin

Klub Naród - Państwo - Niepodległość

Związek Konfederatów Polski Niepodległej z lat 1979-89

Krajowy Związek Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie

Towarzystwo Upamiętniania Konfederacji Barskiej

Rada Porozumienia, na wniosek Związku Konfederatów Polski Niepodległej z lat 1979-89, jednomyślnie przyjęła stanowisko w/s ataków na Józefa Targalskiego.

Uważamy za skandaliczną rażącą nieudolność właściwych władz RP, które dopuściły do zawieszenia Józefa Targalskiego w Jego funkcjach w Polskim Radio. Pan Józef Targalski próbował wreszcie oczyścić Polskie Radio z komunistycznych propagandzistów – co spowodowało atak ze strony ich notorycznych obrońców ze spółki Agora i Gazety Wyborczej. Ich interesy finansowe są zagrożone. Nie jest to powód, żeby państwo polskie uginało się po raz kolejny pod naciskami tej koterii.

Wzywamy właściwe władze Rzeczpospolitej Polskiej do wsparcia całą powagą władzy państwowej Pana Józefa Targalskiego w Jego słusznych działaniach na rzecz dekomunizacji i deubekizacji Polskiego Radia.

Kraków, dnia 26 kwietnia 2007 roku Przewodniczący Porozumienia
/ - / Zygmunt Badurski

Za zgodność:
Stały Sekretarz Porozumienia

Sta...

autor: Jadwiga Chmielowska

Dodano: 28-04-2007, 10:14
Host: aakk210.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.14.210

cd

Za zgodność:
Stały Sekretarz Porozumienia

Stanisław Palczewski


autor: Jadwiga Chmielowska

Dodano: 30-04-2007, 11:16
Host: aatc105.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.240.105

Ostatnio przebywałem kurację, praktycznie odcięty byłem od internetu, stąd dopiero dziś zabieram głos.

Znakomity życiorys opozycyjny i podziemny p. Jerzego Targalskiego znam. Piszę to bez cienia dwuznaczności. Osobiście go nie znam.

Rzecz jasna - znam Jankę Jankowską.

Znam wszakże jeszcze kilka innych osób zatrudnioych lub współpracująch z PR, tak się skłóada, że wcale nie zagrożonych ostanimi tam redukcjami etatów. Nikt z nich, także (wspominam, bo o tym wspominano), nie należy do fanów GW i Adama Michnika w jego wcieleniu z ostatnich lat. Nie wszyscy należą do tego samego kręgu towarzyskiego, stąd wykluczam środowiskową zmowę.

Otóż wszyscy oni (pomijam Marcina Wolskiego - nie jestem w tej zażyłości, by o takich sprawach z nim rozmawiać, a on i tak, skoro związany jest i z SWS i z PR - odpowiedzi by nie udzielił) wskazywali na niedopuszczalnie aroganckie zachowania p. Targalskiego.
ciąg dalszy w kolejnym poście...

autor: km

Dodano: 30-04-2007, 11:27
Host: aatc105.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.240.105

Jestem zwolennikiem eliminacji z PR, jak zresztą ze wszystkich przyzwoitych mediów tych b. TW i szczekaczy reżimu komunistycznego, którzy w sposób wiarygodny nie pokajali się i nie uzyskali - na miarę możności, wybaczenia ze strony ich ofiar.

Nadto uważam, że niedawni manipulatorzy i uczestnicy manipulacji, którzy medialnie i w sposób zorganizowany rozszarpali AWS, a potem łgarsko kryli rządy SLD, także powinni opuścić, w trybie natychmiastowym, posady w mediach publicznych - ich miejsce jest w Trbunie, NIE i w innych takich...
cd w nast. poście

autor: krzysiek

Dodano: 30-04-2007, 11:37
Host: aatc105.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.240.105

Wszakże sytuacja au rebour - też absolutnie mi nie odpowiada.

Media publiczne winny być po prostu obiektywne.

W konkretnej polskiej rzeczywistości, gdy zupełnie nie mam zaufania do głównych prywatnych stacji telewizyjnych, waham się twierdzić to samo w odniesieniu do TVP. Przecież media, chciał nie chciał, są tubami propagandy. Zresztą z obiektywizmem w TVP nie jest aż tak źle...
cd w n p

autor: km

Dodano: 30-04-2007, 11:52
Host: aatc105.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.240.105

Być może rozwiązaniem byłoby ustawowe oddanie wyłącznie zwolennikom akualnego rządu np. drugich programów TVP i PR?

Tak czy inaczej - wiarygodne i przypadkowo poznane, zgodne informacje o zachowaniach p. Targalskiego, a także o istnieniu w PR ewidentnej cenzury politycznej, polegającej również na inspirowaniu faktów medialnych, skłoniły mnie do głosowania za przyjęciem przez Zarząd SWS powyższego oświadzenia.

Krzysztof Markuszewski

autor: km

Dodano: 04-05-2007, 23:59
Host: acsj133.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.11.37.133

A dlaczego "drugich programów TVP i PR" Panie Markuszewski?
Aktualny rząd został wybrany wiekszością głosów czy się to Panu podoba czy nie. Ci którzy nie głosowali na aktualny rząd oglądają Polsat i TVN.

autor: Wanda jagieluk

do góry | ostatnie newsy [5]


Powered by News Asystent v1.5


STOWARZYSZENIE WOLNEGO SŁOWA

tel. (022)405-66-30; (022)405-66-31; fax. (022)828-52-52
e-mail: sws@sws.org.pl
ul. Marszałkowska 7
00-626 Warszawa

Za zamieszczone teksty odpowiada Zarząd SWS.
Komentarze oraz wypowiedzi na Forum Dyskusyjnym wyrażają poglądy autorów.
Kreacja strony WWW oraz wdrożenie modułów forum i galerii: Robert Franckowski