Dodaj stronę do "ulubionych"

XXX lat Niezależnych Mediów Elektronicznych w Polsce


Podgląd newsa:

 18-04-2008 O inny kształt ustawy medialnej - konferencja prasowa w siedzibie SWS
Dodano: 16-04-2008, 18:10

Serdecznie zapraszamy
na konferencję prasową
w piątek 18 kwietnia br. o godz. 12.00
w lokalu Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie
.

Konferencja poświęcona będzie Apelowi uczestników Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Wolnego Słowa o inny kształt ustawy medialnej. Zgromadzeni wezwali partie polityczne, a szczególnie dwie największe, do takiego porozumienia, by ustawa umożliwiła powstanie niezależnych od nacisków politycznych mediów publicznych.
W konferencji udział wezmą: Mirosław Chojecki i Krzysztof Markuszewski, a nade wszystko:
Jan Pietrzak, Maciej Rybiński i Marcin Wolski

O innych inicjatywach SWS poinformuje Wojciech Borowik
Poniżej zamieszczany treść Apelu


Apelujemy do partii politycznych, a w szczególności do obu największych, o takie porozumienie, które na trwale zapewni pluralizm i bezstronność mediom publicznym.
Tak, by - poprzez sposób finansowania, wyłanianie kierownictw, społeczną kontrolę programów - Polskie Radio i Telewizja Polska stały się odporne na naciski polityków.
Perspektywa upaństwowienia mediów publicznych zawarta w projekcie ustawy jest równie niebezpieczna, jak obecne ograniczanie, szczególnie w TVP, ambitnych programów i prezentacji artystycznych na korzyść pospolitej produkcji komercyjnej.
uczestnicy Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Wolnego Słowa


dodał: SWS

Komentarze do newsa:

Dodano: 18-04-2008, 19:10
Host: aatj31.neoplus.adsl.tpnet.pl, IP: 83.5.247.31

Marcin Wolski mocno podkreslal misyjny charakter mediow publicznych. Wskazywal, ze tzw. ogladalnosc i sluchalnosc nie jest najwazniejszym kryterium oceny programow Maciej Rybinski, który wiekszosc zycia zawodowego pracowal jako publicysta w wielu krajach zwrocik uwage, ze tam funkcja prezesa publicznego radia czy telewizji nie ma wymiaru politycznego, gdyz sa one z racji swego usytuowania prawnego, ale i z tradycji – bezstronne. Jan Pietrzak na przykladzie losow kabaretu Pod Egida napietnowal polityczny i propagandowy klucz doboru programow telewizyjnych. Wszyscy trzej mowcy opowiedzieli się za dalszymi pracami nad ustawa ustawa medialna tak, by doszlo do consensusu miedzy partiami politycznymi w interesie widzow i sluchaczy. W swym ostatnim zdaniu Marcin zazartowal, ze takie porozumienie jest i w interesie rzadzacych partii politycznych – te kontrolujace media bowiem konsekwentnie przegrywaja wybory z kretesem.
Mirek Chojecki prezentujac dziennikarzom Apel zapowiedzial, ze SWS zorganizuje publiczna debate politykow partyjnych nad nasza propozycja.
W Programie 2 TVP, w relacji, nazwano nas blednie stowrzyszeniem Wolne Slowo. Widzowie jednak mogli dostrzec w tle nasz emblemat z – rzecz jasna – poprawna nazwa.

autor: Krzysztof Markuszewski

do góry | ostatnie newsy [5]


Powered by News Asystent v1.5


STOWARZYSZENIE WOLNEGO SŁOWA

tel. (022)405-66-30; (022)405-66-31; fax. (022)828-52-52
e-mail: sws@sws.org.pl
ul. Marszałkowska 7
00-626 Warszawa

Za zamieszczone teksty odpowiada Zarząd SWS.
Komentarze oraz wypowiedzi na Forum Dyskusyjnym wyrażają poglądy autorów.
Kreacja strony WWW oraz wdrożenie modułów forum i galerii: Robert Franckowski