Dodaj stronę do "ulubionych"

XXX lat Niezależnych Mediów Elektronicznych w Polsce


Podgląd newsa:

 Marzec 2009 - list do Marszałka Senatu RP w sprawie ustawy kombatanckiej
Dodano: 17-04-2009, 15:42

Warszawa, dnia 30 marca 2009 r.

Pan
Bogdan Borusewicz
Marszałek Senatu RP

Szanowny Panie Marszałku
W imieniu Stowarzyszenia Wolnego Słowa, organizacji zrzeszającej dawnych działaczy opozycji
i podziemia solidarnościowego, zwracam się do Pana Marszałka o wyjaśnienie losów projektu ustawy
o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, przygotowanej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, przyjętej przez Komitet Rady Ministrów.

Mimo zapewnień przedstawicieli rządu o rychłym jego przyjęciu przez Radę Ministrów , złożonych między innymi w dniu 3 grudnia 2008 r. podczas posiedzenia sejmowej Komisji Polityki Społecznej
i Rodziny z niepokojem konstatujemy, że projekt ten dotychczas nie wpłynął do Sejmu.

Podczas spotkania w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa 5 marca b.r. senator Jan Rulewski poinformował nas, że przyjęcie projektu przez Radę Ministrów zostało wstrzymane przez premiera Donalda Tuska. Ja jednak wierzę, że Pan Premier jest przychylny rozwiązaniom zawartym w projektowanej ustawie. Jestem przekonany, że Premier Donald Tusk jest solidarny ze swoimi kolegami, którzy nie mieli szansy skorzystania ze zmian ustrojowych, a dziś są zapomniani przez wywalczoną przez siebie Niepodległą Ojczyznę.
Tak jak wierzę, że posłowie i senatorowie o solidarnościowym rodowodzie zatroszczą się o tych, którym zawdzięczają możliwość pełnienia swoich funkcji publicznych.

W tym roku obchodzimy dwudziestolecie wolnej Polski. Wiele osób, które przyczyniły się do obalenia komunizmu jest dziś w bardzo trudnej sytuacji życiowej, otrzymują świadczenia, renty czy emerytury nie pozwalające godnie przeżyć, czy ratować zdrowie zrujnowane w czasie walki
z komunistycznym systemem. Ze smutkiem widzimy, że coraz liczniejsi od nas odchodzą.

Dlatego proszę Pana Marszałka o zwrócenie się do Prezesa Rady Ministrów o informację, kiedy projekt rządowy ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych
i okresu powojennego wpłynie do laski marszałkowskiej, kiedy problem ludzi zasłużonych dla Polski zostanie w sposób honorowy i sprawiedliwy rozwiązany.

Z poważaniem
Wojciech Borowik
Prezes Zarządu SWS

dodał: SWS

Komentarze do newsa:

Dodano: 17-04-2009, 22:41
Host: c-75-69-201-163.hsd1.ma.comcast.net, IP: 75.69.201.163

Szanowny Panie Wojciechu, tego rodzaju list to Pan może napisać do kogoś kto sprawę załatwi, a nie do kogoś kto ma trudności. Dam Panu odpowiedż jaką Pan otrzyma: Po wnikliwym przeczytaniu Pańskiego listu mogę zapewnić, że już od dziesięcioleci zarówno mnie jak i Panu Premierowi leży głęboko na sercu problem przyszłych kombatantów. Niestety nie jest to takie proste jak by się wydawało. Obecny kryzys jaki zaatakował nas ze Stanów Zjednoczonych bardzo poważnie pokrzyżował nasze prace nad tym tematem. Problem jest tym większy, że nikt nie wie kiedy się skończy, więc nie bylibyśmy poważni gdybyśmy dziś rozwiązywali ten nabrzmiały problem. Nie należy jednak tracić nadziei. Aktualnie jesteśmy już w platynowej części Wschodniej Europy, niestety w tym regionie nie możemy znależć złamanego grosza. Pan Premier, proszę mi wierzyć pochyla się nad każdym zmarłym przyszłym kombatantem i z wielką troską dba by zmarli nie odczuwali bólu. Niestety gospodarka nasza uzależniona jest od gospodarki europejskiej i tak długo jak będzie trwał kryzys w Europie tak długo kombatanci nie mają na co liczyć. Wszyscy cierpimy. Z poważaniem Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

autor: Marek Końka

Dodano: 18-04-2009, 13:19
Host: ip-62.111.209.67.static.crowley.pl, IP: 62.111.209.67

Szanowny Panie Wojciechu!
Pan Marek Końka ma wg mnie absolutną rację. Ja w tej sprawie napisałem do premiera Tuska i dostałem odpowiedź od jego radczyni bardzo elegancką, bardzo jałową, i też wykorzystano w niej modne ostatnio słowo POCHYLANIE .
Apeluję do Zarządu SWS o większą ASERTYWNOSC w działaniu.
pozdrawiam
Witek Sypniewski

autor: witoldsypniewski

do góry | ostatnie newsy [5]


Powered by News Asystent v1.5


STOWARZYSZENIE WOLNEGO SŁOWA

tel. (022)405-66-30; (022)405-66-31; fax. (022)828-52-52
e-mail: sws@sws.org.pl
ul. Marszałkowska 7
00-626 Warszawa

Za zamieszczone teksty odpowiada Zarząd SWS.
Komentarze oraz wypowiedzi na Forum Dyskusyjnym wyrażają poglądy autorów.
Kreacja strony WWW oraz wdrożenie modułów forum i galerii: Robert Franckowski