Dodaj stronę do "ulubionych"

XXX lat Niezależnych Mediów Elektronicznych w Polsce


Pełny tekst newsa:

 Kilkaset osób od wczoraj pikietuje w Mińsku
Dodano: 21-03-2006, 10:24

Na Placu Październikowym w centrum Mińska wciąż pozostaje rano kilkuset ludzi, którzy na wezwanie Aleksandra Milinkiewicza, kandydata sił demokratycznych w niedzielnych wyborach prezydenckich, protestują przeciw ich sfałszowaniu.

Na placu stoi już 18 namiotów. Większość zebranych to studenci. Wielu z nich jeździ do akademików, by się rozgrzać i wziąć potrzebne rzeczy, a potem wracają na plac.

podajemy za depeszą PAP z 8.oo

Oczywiście nię będziemy zamieszczać bieżacych informacji z Mińska. Jednak to zdarzenie - powstanie miasteczka namiotowego - wydaje się szczególnie ważne.
W każdym białoruskim czacie dyżuruje przynajmniej dwóch giepistów w roli dozieraczy. Również w nocy (jesli zostają sami, to schodzą, ale jakoś to chyba nadal monitorują). Dziś o drugiej w nocy wszedłem na czat: http://exe.by/chat/ . Taki właśnie dyżurny, poinformowany, że klikam z Polski, pytany o miasteczko namiotowe, odpowiedział: - "Gdy im zadziki (dosłownie - mógł sformułować bardziej brutalnie - km) przemarzną, to wszystko znowu będzie normalnie". Przypuszcam, że była to wykładnia instrukcji płynącej od bat'ki.


dodał: Krzysiek Markuszewski drukuj

ostatnie newsy [5]


Powered by News Asystent v1.5


STOWARZYSZENIE WOLNEGO SŁOWA

tel. (022)405-66-30; (022)405-66-31; fax. (022)828-52-52
e-mail: sws@sws.org.pl
ul. Marszałkowska 7
00-626 Warszawa

Za zamieszczone teksty odpowiada Zarząd SWS.
Komentarze oraz wypowiedzi na Forum Dyskusyjnym wyrażają poglądy autorów.
Kreacja strony WWW oraz wdrożenie modułów forum i galerii: Robert Franckowski