Dodaj stronę do "ulubionych"

XXX lat Niezależnych Mediów Elektronicznych w Polsce


Pełny tekst newsa:

 zaproszenie Podziemnego Radia Solidarność
Dodano: 04-04-2007, 12:11

Warszawa 26.03.2007 r.
biuro@radios.org.pl

Szanowni Państwo!

14 kwietnia br przypada XXV rocznica powstania podziemnego radia „Solidarność”, które było fenomenem w historii opozycji antykomunistycznej na skalę Europy.
Obchody upamiętniające rocznicę odbędą się w Warszawie w dniach 14 – 15 kwietnia 2007 roku.

Głównym organizatorem obchodów będzie zarejestrowane w październiku 2006 roku Stowarzyszenie Podziemnego Radia „Solidarność”, na którego czele stanął senator Zbigniew Romaszewski. Okolicznościowy koncert, prezentacja historii podziemnego radia, oraz debata na temat przyszłości mediów Polsce mają być głównym akcentem obchodów.
W ramach Jubileuszu powstanie film dokumentalny o działalności podziemnego radia. Wesprzemy powstanie monografii i prac historycznych. Zaczniemy organizować zbiórkę fonogramów i innych zapisów działalności radia. Koncert przypomni, jak funkcjonowała kultura w latach stanu wojennego, broniąca wartości i naszych przekonań. Debata będzie prezentować fenomen, jakim było podziemne radio „S”, jak i poruszy zagadnienia współczesnego świata mediów.
Zwracamy się do Państwa o wsparcie naszej inicjatywy. Wydaje się, że nasze przedsięwzięcie jest wyrazem szacunku dla ludzi, miejsca, o które walczyli i pewnej tradycji, w której zawarta jest praca na rzecz wspólnego dobra i gotowość do wyrzeczeń, jeżeli wymaga tego sytuacja.
Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach rocznicy radia „S”, a szczególnie do uczestnictwa w debacie : Podziemne Radio „Solidarność” przeciwko stanowi wojennemu i PRL w latach 1982-1989. Historia i wzory przyszłości.
W razie Państwa pozytywnej decyzji właściwe zaproszenie prześlemy pocztą.
RSVP

Z wyrazami szacunku
Paweł Badzio
Wiceprzewodniczący
Zarządu Głównego


dodał: Krzysiek Markuszewski drukuj

ostatnie newsy [5]


Powered by News Asystent v1.5


STOWARZYSZENIE WOLNEGO SŁOWA

tel. (022)405-66-30; (022)405-66-31; fax. (022)828-52-52
e-mail: sws@sws.org.pl
ul. Marszałkowska 7
00-626 Warszawa

Za zamieszczone teksty odpowiada Zarząd SWS.
Komentarze oraz wypowiedzi na Forum Dyskusyjnym wyrażają poglądy autorów.
Kreacja strony WWW oraz wdrożenie modułów forum i galerii: Robert Franckowski