Dodaj stronę do "ulubionych"

XXX lat Niezależnych Mediów Elektronicznych w Polsce


Pełny tekst newsa:

 pikieta o demokrację w Kazachstanie
Dodano: 22-09-2007, 22:56

Zapraszamy na Pikietę, która odbędzie się w poniedziałek 24.09.2007 od godz. 9.00 w Warszawie przed hotelem Sofitel Victoria (ul. Królewska 11)

W hotelu tym rozpoczyna się tego dnia Konferencja
Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie
spodziewanych jest około 1000 delegatów z całej Europy, USA i Kanady

Naszą Pikietą pragniemy zwrócić uwagę światowej społeczności na brak demokracji w Kazachstanie. Żadne dotychczasowe wybory, zarówno parlamentarne jak i prezydenckie, nie zostały uznane przez społeczność międzynarodową za wolne i demokratyczne.
Ostatnio, 18 sierpnia w Kazachstanie odbyły się wybory parlamentarne. Do parlamentu dostali się wyłącznie przedstawiciele partii rządzącej Nur Otan, kierowanej przez prezydenta Nazarbajewa, rządzącego krajem nieprzerwanie od 18 lat. Obserwatorzy międzynarodowi uważają, że doszło do wielu nieprawidłowości w podczas tych wyborów (stwierdzono je w 43 % obserwowanych komisji wyborczych). W Kazachstanie władza walczy z niezależną prasą, opozycyjnymi partiami, organizacjami pozarządowymi. Zamykana jest opozycyjna prasa, blokuje się witryny internetowe, zatrzymywani są działacze opozycji. Trwa walka z wszelkimi przejawami swobodnej myśli, niezależnej informacji, wolności zgromadzeń.
Obecna władza w Kazachstanie nie zapewniła równych szans w wyborach parlamentarnych. Opozycja wskazuje na: zrywanie spotkań przedwyborczych, konfiskowanie materiałów agitacyjnych, zastraszanie uczestników spotkań przedwyborczych, brak równego dostępu do mediów.
System trzyma się na przymusie i kontroli, w rezultacie rządzący klan – członkowie rodziny i ludzie z najbliższego otoczenia Nazarbajewa, kontrolują bogactwa naturalne, gospodarkę i politykę.


Żądamy demokracji w Kazachstanie!
Nie możemy być obojętni


Stowarzyszenie Wolnego Słowa
Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska
Balli Marzec
www.wspolnotakaz.pl
Tel: 0-605-039-973

dodał: Krzysiek Markuszewski komentarze [1] | drukuj

ostatnie newsy [5]


Powered by News Asystent v1.5


STOWARZYSZENIE WOLNEGO SŁOWA

tel. (022)405-66-30; (022)405-66-31; fax. (022)828-52-52
e-mail: sws@sws.org.pl
ul. Marszałkowska 7
00-626 Warszawa

Za zamieszczone teksty odpowiada Zarząd SWS.
Komentarze oraz wypowiedzi na Forum Dyskusyjnym wyrażają poglądy autorów.
Kreacja strony WWW oraz wdrożenie modułów forum i galerii: Robert Franckowski