Dodaj stronę do "ulubionych"

XXX lat Niezależnych Mediów Elektronicznych w Polsce


Pełny tekst newsa:

 19-02-2009 Odpowiedź Marszałka Sejmu RP na apel SWS
Dodano: 19-02-2009, 13:37

Szanowny Pan
Wojciech Borowik
Prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa


Szanowny Panie Prezesie,

pozwoli Pan, że do podziękowań za Pański list i zaszczytną dla mnie prośbę objęcia honorowym patronatem inicjatywy upamiętnienia Wolnego Słowa załączę najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy uszanowania skierowane do wszystkich członków Stowarzyszenia.
W tym roku upływa 20 lat od odzyskania przez Polskę wolności. Dla wszystkich uczestników i świadków tych wydarzeń jest to wyjątkowa rocznica: przypominająca o długiej i uwieńczonej zwycięstwem walce z totalitarnym systemem. Trwające pół wieku zmagania były bitwą o ludzką godność, o demokrację i stanowiącą jej fundament - wolność słowa. Członkowie Stowarzyszenia Wolnego Słowa położyli w tych starciach wielkie zasługi, choć chyba nikt z nas nie spodziewał się wówczas rychłego upadku komunizmu. A mnie nie przeszło nawet przez myśl, gdy dźwigałem na plecach powielacz po schodach prowadzących do mojego mieszkania na Mokotowie, że za dwadzieścia lat będzie już można czcić pamięć walk o wolność słowa.
Zadaniem nas wszystkich jest przywrócenie Polakom słusznej dumy z ich historii, prawomocnej radości z odniesionego sukcesu. Jestem przekonany, że upamiętnienie Wolnego Słowa doskonale wpisuje się w rocznicowe obchody 20. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności i objęcie patronatem tej inicjatywy będzie dla mnie prawdziwym zaszczytem.

Z wyrazami szacunku i życzeniami powodzenia
Bronisław Komorowski

dodał: SWS drukuj

ostatnie newsy [5]


Powered by News Asystent v1.5


STOWARZYSZENIE WOLNEGO SŁOWA

tel. (022)405-66-30; (022)405-66-31; fax. (022)828-52-52
e-mail: sws@sws.org.pl
ul. Marszałkowska 7
00-626 Warszawa

Za zamieszczone teksty odpowiada Zarząd SWS.
Komentarze oraz wypowiedzi na Forum Dyskusyjnym wyrażają poglądy autorów.
Kreacja strony WWW oraz wdrożenie modułów forum i galerii: Robert Franckowski